Sözleşmeli Öğretmenlik tercihleri 29 Ağustos -2 Eylül arasında yapıldı. 20 bin öğretmen atama sonuçları bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla canlı yayında açıklandı.

Öğretmen adayları için heyecanlı dakikalar yaşanıyor. 20 bin öğretmen atama tercih sonuçları bugün belli oluyor. Milli Eğitim Bakanlığının 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için tercih sürecinin detayları belli oldu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okullarda uyum haftasının başlaması dolayısıyla Şırnak'ta okul açılışına katıldı. Bakan Özer, "3 Eylül'de 20 bin öğretmenin 81 ilde okullara atamasını yapacağız. Şırnak'taki öğretmen ihtiyacını göze alarak bu 20 bin öğretmenin yüzde 10'unu yani 2 binini Şırnak'a veriyoruz" dedi.

‘Dünyanın Arkadaşları’ Kültür Akademisi’nde ‘Dünyanın Arkadaşları’ Kültür Akademisi’nde

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK YER DEĞİŞTİRME BAŞVURUSU 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), daha önce 1-6 Eylül olarak belirlenen tercih takviminde değişikliğe gitmişti. Sözleşmeli öğretmenlik yapan eşlerin yer değiştirme başvuruları 3 Eylül’de başlıyor.  Bakanlık, sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Bakanlığımızın resmi eğitim kurumlarında her ikisi de sözleşmeli olarak görev yapan öğretmen eşlerin, aile birlikteliğine bağlı olarak iller arası yer değiştirme işlemleri için 3-7 Eylül 2021'de başvurular alınacak, atamalar 10 Eylül 2021'de sonuçlandırılacaktır." bilgisi verildi. Başvuruların Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri'nden (MEBBİS) yapılacağı belirtildi.