Azerbaycan'ın başkenti Bakü'deki bir eğlence mekanında patlama meydana geldi. Patlamada çok sayıda ölü ve yaralıların olduğu açıklandı.

Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığından yapılan açıklamada, yerel saatle 03.00 civarında Bakü'nün merkezindeki Terlan Aliyarbeyov Sokağı'nda bulunan gece kulüplerinden birinde patlama olduğu ve yangın çıktığı belirtildi.

ÖLÜ VE YARALILAR VAR

Açıklamada, olay yerine itfaiye ve kurtarma ekiplerinin sevk edildiği ve yangının kısa sürede söndürüldüğü, Bakan Yardımcısı Etibar Mirzeyev'in de olay yerine giderek incelemelerde bulunduğu ifade edildi.

Patlamada ölü ve yaralıların olduğu, onlarca yaralının hastanelere sevk edildiği öğrenildi.

PATLAMANIN SEBEBİ DOĞALGAZ SIZINTISI

Azerbaycan İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Ehsan Zahidov, ilk belirlemelere göre patlamanın doğalgaz sızıntısı sonucu meydana geldiğini açıkladı. Zahidov, ölü ve yaralı sayısının netleştirilmeye çalışıldığını bildirdi.

Bu arada, patlama dolayısıyla eğlence mekanının bulunduğu binadaki diğer daireler ile yakınındaki araçlar da zarar gördü.

24 YARALI HASTANEYE KALDIRILDI

Azerbaycan Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, hastaneye kaldırılan 24 yaralı bulunuyor.

GÜVENLİK KORİDORU OLUŞTURULDU

Finlandiya ve İsveç resmen NATO'ya başvurdu! Finlandiya ve İsveç resmen NATO'ya başvurdu!

Alevler, itfaiye ekiplerinin çalışması sonucunda söndürüldü. Bölge güvenlik kordonu altına alındı. Yetkililerin araştırmaları sürüyor.

27453382