Bursa'da İnegöl Belediyesi, Yeniceköy Mahallesinde imarlı bölgede yeni cadde ve sokaklar oluşturulması için çalışmalara başladı. Toplamda 4 km uzunluğunda yeni yol ağının oluşturuldu.BURSA (İGFA) - Hizmet seferberliğini sürdüren İnegöl Belediyesi, ihtiyaçlar doğrultusunda şehrin dört bir yanında yeni yaşam alanları oluşturmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Yeniceköy Mahallesinde imarlı adaların bulunduğu bölgede inşaat faaliyetlerinin başlaması üzerine 4 km’lik yeni yol ağı oluşturulması için çalışmalar başladı. Sıfırdan yol açma çalışmaları hummalı bir şekilde sürerken, Belediye Başkanı Alper Taban da beraberindeki heyetle birlikte çalışmaları yerinde inceledi.

2021’DE BURSA’DA EN FAZLA İNŞAAT YAPILAN İLÇE İNEGÖL

İnceleme sırasında açıklama yapan Başkan Taban, İnegöl’ün hızlı gelişimine dikkat çekti. Taban, “Yeniceköy Mahallesi bizim gelişim alanlarımızdan bir tanesi. İnegöl hızla büyümeye devam ediyor. Beraberinde de yeni yeni ihtiyaçlar, çalışmalar planlandığı gibi yapılmaya devam ediyor. 2021 yılında Bursa’nın tüm ilçeleri arasında en fazla inşaat İnegöl’de yapıldı. Bu çok önemli bir veri. Osmangazi 1 milyon, Yıldırım 700 bin, Nilüfer 500 bin nüfuslu bir şehir. İnegöl’de 300 bin nüfuslu bir şehir. Buna rağmen en fazla inşaat İnegöl’de yapıldı. Şehrin gelişim hızını gösterebilmek adına bunu söylüyorum. Bir taraftan sanayi yapıları bir taraftan konut yapıları son hızla devam ediyor” dedi.

İnegöl Belediyesi güçlü bir belediye olduğuna vurgu yapan Başkan Taban, "Gerek insan kaynağıyla gerek makine ekipmanıyla ihtiyaç olan her yerde anından müdahalesini yaparak yoluna devam ediyor. Bunlar bizim iş planlarımıza da işlenmiş olan konular. Yeri gelen konuyu biz bir bir hayata geçirerek önden gitmek istiyoruz. Vatandaşlarımızın beklentilerinin önüne geçerek sevk ve idare etmek istiyoruz” dedi.

Kaynak: igf