Mızrak Makine’nin ürettiği makineler yurt içinde birçok mobilya devi markalar tarafından kullanılırken, yurt dışında da birçok sektör tarafından tercih ediliyor.

FUAR (1)

“1976’dan bu yana daima en iyisi” sloganıyla üretime ve ekonomiye değer katmaya devem eden Mızrak Makine 120’yi aşkın personel sayısı ve deneyimli mühendis kadrosuyla Ar-Ge çalışmalarını sürdürerek sektörün üretimini hızlandıracak ve kolaylaştıracak makineler üretmeye devam ederken, üretimi tamamlanan makineler Türkiye’nin ve dünyanın dört bir tarafına gönderiliyor.

1976 yılında Necmettin Mızrak, Fahrettin Mızrak, Mehmet Mızrak kardeşlerin Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı Beşyol’da açtığı küçük bir dükkan bugünlerin temelini attı. İlk zamanlarda planya makinesi üretimiyle başlayan Mızrak Makine’nin serüveni, zamanla müşterilerden gelen geri bildirimler ve isteklerle yeni makinelerin üretimiyle devam etti.

FUAR (2)

Mızrak Makine Endüstri Mühendisi Ömer Mızrak, Mızrak Makine’nin kuruluş hikayesini anlatmaya şu sözlerle devam etti, “Artan talep ve üretim hacmiyle birlikte Osmangazi ilçesine bağlı Küçükbalıklı Mahallesi’nde daha büyük bir yerde faaliyetlerine devam ederken; 2004-2005 yılında ürettiğimiz Çizicili Yatar Daire Makinası üreterek piyasaya sürdük. Kenar bantlama makinesinin de Ar-Ge çalışmalarıyla beraber büyük sıçrama yaşadık. Bugün Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde 20 bin metrekare kapalı alana sahip fabrikamızda üretimimizi sürdürüyoruz. Mevcut yerimiz şu anda ihtiyaçlarımızı karşılayamaz hale geldi bu konuda da yeni bir yatırımımız olacak.” ifadelerini kullandı. 

TOPLU FOTOĞRAFLAR

“120 personelimiz, 5 mühendisimiz, Ar-Ge çalışanlarımız ile birlikte genellikle Ortadoğu ülkelerine ihracatımızı gerçekleştiriyoruz. Pandemiyle toplam ihracatımızın yüzde 15’ini Avrupa ülkeleri oluşturuyor.”

“AHŞABIN OLDUĞU HER ALANDAYIZ”

‘1976’dan günümüze daima en iyisi’ sloganına hayat vermekte mutluluk duyduğunu aktaran Ömer Mızrak, “Makinelerimizin kullanım alanları büyük ölçüde ahşap üzerine; alimunyum, demir kesmek isteyen gönyesi daha sağlam makine talepleri olduğunda da özel bir üretim gerçekleştiriyoruz.  Mızrak Makine olarak hayatın her yerindeyiz. Ev ve işyerlerinde, hastanelerde hayatın her alanında kullanılan dolapların, mobilyaların, ahşabın olduğu her alandayız.  Ahşabın ham halinden kesilip nihai ürün elde edilmesini sağlayan makineleri bizler üretiyoruz.  Ahşap, tahta, mdf, suntayı gördüğünüz her yerde Mızrak Makine’nin imzası mutlaka vardır.

FUAR (3)

TÜRKİYE’NİN BİRÇOK YERİNDE SATIŞ NOKTASI

“Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan fabrikamız ana üretim merkezimiz olmakla birlikte Talaşlı İmalat alanında Osmangazi’de Küçükbalıklı Mahallesi’ndeki yerimizde faaliyetlerimiz sürüyor.  İstanbul Ümraniye, İstanbul Başakşehir ve İzmir Gaziemir’de 3 şubemiz yer alıyor. Fabrikamızda üretilen ürünler bu 3 noktada fabrika satış mağazası konseptiyle hizmet veriyor.  Ayrıca Türkiye’nin 15 noktasında ürünlerimizin satışını gerçekleştiren Mızrak Makine’nin distribütörlüğünü üstlenen bayiler yer alıyor.”

MAKİNELER (1)

1976'DAN GÜNÜMÜZE DAİMA EN İYİSİ

Modern ve yenilikçi yapısıyla ileri teknolojiyi üretim anlayışının merkezine oturtan Mızrak Makine “kalıcı müşteri memnuniyeti, kalifiye iş gücü” anlayışının üretimdeki kalite anlayışı ile harmanlayarak uluslararası standartlara ulaşmıştır. Güçlü AR-GE ekibiyle küresel dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden firmamız acil teknik servisi ile üretim, satış ve hizmet birimleri arasında koordinasyonu saplamış, profesyonelliğin bir sonucu olan bu süreçte marka sadakatini oluşturmayı başarmıştır.

MAKİNELER (2)

FUAR (4)