Bursa’da bir ilköğretim okulunun etrafındaki 3 ahşap ev alev alev yanınca okulun bir bloğu tahliye edildi. Yangına müdahale eden itfaiye ekipleri, çöken çatının altında kalmaktan son anda kurtuldu.

Bursa’da bir ilköğretim okulunun etrafındaki 3 ahşap ev alev alev yanınca okulun bir bloğu tahliye edildi. Yangına müdahale eden itfaiye ekipleri, çöken çatının altında kalmaktan son anda kurtuldu. Okul bahçesine çıkarılan çocuklar yangını korku dolu gözlerle izledi.

AW549916_05

Edinilen bilgiye göre, yangın Bursa’nın Gürsu ilçesi Mimar Sinan Caddesi üzerinde bulunan bir okulun hemen bitişiğindeki ahşap evde başladı. Bacanın tutuşması sonucu ahşap evde çıkan yangında alevler kısa sürede binayı sardı. Yandaki bitişik 2 eve de sıçrayan alevleri görenler polis ve itfaiye ekiplerine haber verdi.

AW549916_06

Kısa sürede olay yerine gelen Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına ait ekipler, alevlere müdahale etti. Evlerin eski ve ahşap olmasından dolayı yer yer çökmeler yaşandı. Polis ekipleri sokakta geniş güvenlik önlemi aldı. İtfaiye ekipleri yaklaşık 2 saatlik müdahalenin ardından yangını kontrol altına aldı.

AW549916_04

CHP’li kadınlardan net mesaj: 'Vazgeçmiyoruz' CHP’li kadınlardan net mesaj: 'Vazgeçmiyoruz'

İtfaiye ekipleri ölümden döndü

Söndürme çalışmalarının yapıldığı sırada bir evin çatısının çökmesi sonucu itfaiye ekipleri ölümden döndü. O anlar ise anbean kaydedildi. Öte yandan yanan ahşap evlerin ilkokulun yanında olması sebebiyle iki bloklu ilkokulun bir bloğu güvenlik amacıyla boşaltıldı. İtfaiye ekipleri okulun bahçesinden de yangına müdahalede bulundu.

AW549916_03

Yangında evlerde yaşayan vatandaşlar kendi imkanlarıyla dışarıya çıktı. Ölen ya da yaralananın olmadığı yangında 3 ev kullanılamaz hale gelirken, maddi zarar oluştu. Yangın anında Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık da vatandaşları yalnız bırakmadı.

AW549916_08

Polisin olayla ilgili tahkikatı sürüyor.

AW549916_01

AW549916_08

AW549916_06

AW549916_07