Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, BUSKİ Karacabey Şube Müdürü Koray Şahiner ile birlikte, ilçede devam eden altyapı çalışmalarını yerinde inceledi. Ortaokul Caddesinde devam eden içme suyu ve şebeke hatlarının imalat çalışmalarını inceleyen Özkan, ilçe genelinde yüzde 51’lik bir altyapı çalışmasının tamamlandığını duyurdu.

Karacabey’de 2021’in ‘altyapı yılı’ olarak ilân edilmesinin ardından çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Emek Çamlık Parkı bakıma alınıyor Emek Çamlık Parkı bakıma alınıyor

Belediye Başkanı Ali Özkan, BUSKİ Karacabey Şube Müdürü Koray Şahiner ile birlikte ilçede devam altyapı çalışmalarını inceledi. Ortaokul Caddesinde devam eden içme suyu ve şebeke hatlarının imalat çalışmalarını yerinde inceleyen Özkan, ilçe genelinde yüzde 51’lik bir altyapı çalışmasının tamamlandığını duyurdu.

Şahiner ve sahadaki teknik ekipten çalışmalar hakkında detaylı bilgi alan Özkan, “BUSKİ marifetiyle ilçemiz genelinde devam eden altyapı çalışmalarında yüzde 51’lik çalışma tamamlanmış bulunuyor. Kalan yüzde 49’luk bölüm içinde ekiplerimiz titizlikle çalışmalarını yürütüyor. Şu anda Ortaokul Caddesinde, 600’lük içme suyu taşıyıcı hat ile 100’lük şebeke hattı imâlatı yapılıyor. 2022’de inşallah bu çalışmalar komple bitmiş olacak. Yenimahalle, Gazi Mahallesi, Emirsultan ve Esentepe gibi ilçemizin büyük nüfuslarına ev sahipliği yapan mahallelerimizde, bu çalışmalar tamamlandı. Tamamlanan mahallelerimizde de ekipler, asfaltlama çalışmalarında yüzde 65’lik bir oranı tamamlamış bulunuyor. Asfalt bekleyen sokakların da kısa sürede asfaltlaması tamamlanacak. Bu anlamda desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a teşekkür ediyoruz” dedi.