İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Kore Gazisi Kamil Başer’i ziyaret ederek 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutladı.KOCAELİ (İGFA) - İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Zabıtan Mahallesi’nde ikamet eden 90 yaşındaki Kore Gazisi Kamil Başer’i ziyaret etti.

Gazi Başer, ziyaretlerinden ötürü Başkan Hürriyet’e teşekkür ederken Kore’deki savaş anılarını paylaştı. Şehit aileleri ile gazi ve gazi yakınlarının her zaman yanlarında olduklarını belirten Başkan Hürriyet, “Bizim için çok değerlisiniz ve her zaman başımızın üstünde yeriniz var” dedi.

İzmit Belediyesi Koordinatörü Ozan Aksu, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Yasemin Gözkonan Kahveci ve Zabıtan Mahalle Muhtarı İsmail Candan’ın da bulunduğu ziyarette Başkan Hürriyet, Gazi Başer ile bir süre sohbet etti. Başkan Hürriyet, Gazi Başer’in Kore Savaşı ve daha sonraki hayatından anılarını biriktirdiği odasını inceledi.

Başkan Hürriyet, “Zalimlere karşı mücadele vermek adına vatan topraklarından çok uzaklarda mazlumların yanında olan Kore Gazilerine sizin nezdinizde saygılarımı sunuyorum. Tüm gazilerimiz bizim için çok kıymetli. Taleplerini elimizden geldiğince karşılamaya çalışıyoruz ve yanlarında olmaya devam edeceğiz. Hem Türk halkı hem de Kore halkı sizlere her zaman minnettar olacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak: igf