Bursa’nın Mollaarap Mahallesi'nde ayılar mahalle sakinleri ile arkadaş oldu. Her gün evlerin yakınına kadar gelip vatandaşlardan korkmayan ayılar bırakılan yemekleri afiyetle yiyip geri dönüyorlar.

Yıldırım ilçesi Mollaarap Mahallesi’nin sınırları Uludağ’ın eteklerine kadar uzanıyor. Uludağ’ın eteklerine sınır olan mahallenin son evlerinin bulunduğu sokaklara ayılar abone olmuş durumda. Evlerin bahçelerine gelen ayılar burada vatandaşların bıraktığı yemekleri afiyetle yiyerek kaçmıyor.

İlhan İrem'e son veda İlhan İrem'e son veda

Vatandaşlar da ayılardan korkmuyor ve aralarında bir dostluk oluştu. Önceki gün Yusuf ve Muammer Doğru’nun yaşadığı evin bahçesine gelen ayılar ev sakinleri tarafından cep telefonuyla saniye saniye kaydedildi. Vatandaşların ayılardan; ayıların da vatandaşlar hiç korkmadığı görüldü.

AW634892_02

Ayıların evinin yakınına her gün geldiğini ifade eden Muammer Doğru, "Ayılar her akşam buraya gelir. Geçen de ben burada otururken yanıma kadar geldiler. Ayılara alıştık, hiç korkmuyoruz. Onlar da bizden korkmuyor" dedi.

Evlerinin bahçesine gelen ayıları cep telefonuyla çektiğini belirten Yusuf Doğru, "Bu ayılar buraya sürekli geliyorlar. En son gelen 2 tane yavru ayıydı. Bizim evler Uludağ’ın eteklerinde. Bizden sonra ormanlık alan başlıyor" şeklinde konuştu.

Mollaarap Mahallesi sakini Ramazan Gültekin, "Mahallemizin sınırı ormanla iç içe olduğu için ayılar sık sık mahallemizi ziyaret ediyor. Mahalle sakini Muammer abi ayılarla yan yana çay içiyor. Ayılar mahallemizin müdavimi oldu" diye konuştu.

AW634892_05