Her geçen gün giderek Hızla yükselen dolar ve yaşanan enflasyondan dolayı son zamanlarda bayilerde artık sıfır araç bulmak imkansız hale geldi.

Binlerce kişi firmalar stokçuluk yapıldığını iddia ederken, Honda otomabili ise sınırlı sayıda Civic modeli satışa sundu.

Erken saatlerden itibaren bayi önünde sıraya giren binlerce vatandaşlar, kapının açılmasıyla birlikte  daha hızlı ve erken davranmak için birbirleriyle  yarıştı ve mücadele verdi

TOGG'a ÖTV teşviği! TOGG'a ÖTV teşviği!

Türkiye'de sıfır otomobil artık almakta bulmakta zorlaştı. 2019 yılın mart ayında Çin'in vuhan kentinde aniden ortaya çıkan ve hızla tüm dünyaya yayılan Kovid-19 etkisi Türkiye'yi de etkisi altına aldı Döviz kurundaki artıştan dolayı fiyatların bir hayli yüksek olduğu piyasada sıfır araç artık bulunmuyor.

BAKANLIK STOK İDDİALARI SONRASI HAREKETE GEÇTİ

Otomabil Bayileri kurdaki yaşanan yükselişten dolayı araç stokladığı iddia ediliyor. Vatandaşın konu hakkında şikayetleri giderek hızla artınca Ticaret Bakanlığı harekete geçmiş ve Bakan Muş'un vermiş olduğu talimat ile bayilere denetim başlatıldı.

İKİNCİ EL FİYATLARI ÇOK YÜKSEK

Otomobil bayilerde araç bulmak çok zor. Vatandaşlar sıfır araç bulamamaktan şikayetçi. Birçok kişi sıfır araç bulamayınca ikinci el araçlara yöneldi. İkinci el araç fiyatları alıp başını gitti.

DAHA HIZLI DAVRANMAK İÇİN BİRBİRLERİYLE YARIŞTILAR

Sıfır araç bulmak artık bu kadar zor olduğu bir dönemde, Honda'nın kısıtlı sayıda sıfır Civic modelini satışa sunmasından sonra bayide inanılmaz yoğunluk yaşandı.