UEDAŞ’a İnsansız Hava Aracı Temini! UEDAŞ’a İnsansız Hava Aracı Temini!

Pek çok ülkede içten yanmalı motorlu araçlara getirilen kısıtlamalar ve bu araçların satışının 2035'ten itibaren AB tarafından yasaklanacak olması, markaların elektriğe geçiş sürecini hızlandırıyor.

Şimdiye dek pek çok otomotiv markası, tarihi değişiklik göstermekle birlikte Avrupa'da tamamen elektrikli araç markası haline geleceklerini duyurdu. Bu konuda son açıklama Renault'dan geldi. Şirketin CEO'su Luca De Meo, Automotive News'e yaptığı açıklamada Renault'nun 2030 yılında içten yanmalı motorlu araç satışını sonlandıracağını belirtti.

Öte yandan, Renault çatısı altında farklı markalar mevcut ve bu açıklama tüm markaların aynı tarihte elektrikliye geçeceği anlamına gelmiyor. Örneğin grubun uygun fiyatlı markalarından Dacia'nın mümkün olan en son tarihte tamamen elektriğe geçeceği açıklanmıştı. Bu durum şimdi de geçerliliğini koruyor. Lada için herhangi bir açıklama yok ancak Rusya pazarı göz önüne alındığında aynı durumun geçerli olduğunu düşünebiliriz.

Renault, dönüşüm hedefi doğrultusunda 2025 yılına kadar en az dört yeni tamamen elektrikli model çıkaracak. Bunlar arasına elektrikli Renault 5, kompakt SUV, crossover ve hafif ticari araç bulunuyor. Öte yandan Renault Zoe yıllardır pazarda ve Megane E-Tech Electric de kısa süre önce markayı bu pazarda temsil etmeye başladı.

renaultkze4-660x371