Bursa OSB de bulunan Bursa Nilüfer Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleşen ödül töreninde Bursa Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem TÜFEKCİ, BOSİAD Başkan Yardımcısı Özgür ŞAHİN, EMKO Elektronik İnsan Kaynakları Sorumlusu Seçil Demir, Bosch TGA Eğitmenleri Ercan BORAZAN, İsmail DÜLGER, Levent TUNA, Seyhanlar Bilgi İşlem Müdürü Fatih OKCU, Şehit Hüseyin Akyüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür yardımcıları Yusuf DEMİR ve Rafet ARSLAN ile okulun idareci ve öğretmenlerin katılımlarıyla gerçekleşti.

Ödül töreninde konuşan Bursa Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ömer PINARLI katıldıkları yarışmada kazandıkları başarıdan dolayı çok mutlu olduklarını belirtti. 

Bu başarıda kendilerine katkı sağlayan BOSİADEMKO Elektronik ve Seyhanlar Bilgi İşlem birimine teşekkür eden Ömer PINARLI "Sanayi içerisinde bir meslek okuluyuz. Farklı bölümlerden öğretmen ve öğrencilerle bir çalışma grubu oluşturduk. Bu yarışmada yüzlerce takımın başvurduğu ve 83 kurumun finale kaldığı yarışmada ilk 3'e girdik. Daha tecrübeli rakiplerimiz var. Onlarla da arayı kapatıyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve diğer tüm destekçilerimize çok teşekkür ediyorum. 2023 yılında da bu projede adayız. Ocak ayı içerisinde bu sonuçlar belli olacak. İnşallah orada da bir derece yapacağız. " ifadelerini kullandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem TÜFEKCİ ise "Ömer PINARLI hocamızın ifade ettiği gibi mesleki teknik kurumlarımızın ortaya koyduğu her etkinlik ve programlarda bizim nabzımız bir attı. Bu proje için gece-gündüz çalışan öğrenci kardeşlerimizi ve eğitimci arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Başarıları ile gurur duyduk." dedi.

6 ay süren proje yapım aşaması ve 9 ay süren yarışma sürecinde yer alan yarışma ekibi şu isimlerden oluştu;

Beyza Akman              - Makine ve Tasarım Teknolojisi

Oktay Akkaya              - Elektrik-Elektronik Teknolojisi

Eren Önal                    - Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme

Onur Bedir                   - Makine ve Tasarım Teknolojisi

Adil Efe Ünal               - Makine ve Tasarım Teknolojisi

Asena Zeynep Orhan   - Elektrik-Elektronik Teknolojisi

İbrahim Lemahmutoğlu- Yazılım

2022 yılında dördüncüsü düzenlenen TEKNOFEST festivaline “Sanayide Dijital Teknolojiler” yarışmasına katılım sağlayan ve başvuru sonucunda ön tasarım raporu geçer not alan 83 takım arasına girerek Trabzon’da yarışmaya hak kazanan Bursa Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 83 Takımın yarıştığı Trabzon finallerinde ilk 10 takım arasına girmeyi başardı.

30 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında Samsun'da gerçekleştirilen final yarışmalarının ardından Türkiye 3.sü olan takım ödülünü Selçuk Bayraktar'ın elinden aldı.