Ülkemizde milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik öneme sahip kurum ve kuruluşların paydaşlığında düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivaline her geçen gün ilgi artarak devam ediyor. Ürettiği projeler ile yarışmada adından fazlasıyla söz ettiren gençler ülkenin bilim ve teknoloji dalına katkı sağlamış oluyorlar.

IMG_7626

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan TEKNOFEST yarışmasına hazırlanan takımlar çalışmalarını yaparak kıyasıya mücadelelerini sürdürüyorlar. Yarışmanın en dikkat çeken kategorileri arasına giren 'İnsansız Hava Araçları' projeleri ile hazırlanan Konya Teknik Üniversitesi öğrencileri daha öncesinde olduğu gibi bu yıl da iddialı olduklarını gösteriyorlar. 2021 yılında Uluslararası İnsansız Hava Araçları Serbest Görev Yarışması'nda ödül almayı hak kazanan Doruk İHA takımı bu yıl için de İHA kategorisinde hazırlıklarını sürdürüyorlar. Takım kaptanı Muhammet Akpınar, daha önce kazanmış oldukları ödülü tekrardan kazanmak istediklerini belirterek ülkemiz için projeler üretmeye devam edeceklerini ifade etti. Doruk İHA takımının bu yıl ki proje üreticileri ise Yasin AKALIN, Muhammet AKPINAR, İbrahim KARASAKIZ, Ahmet GEMİCİ, Emrecan KARA, Ali ALTIN, Selahattin YALÇIN olarak duyuruldu.

71fe436a-da56-4fd1-8961-c9c06e3394e3

Ayrıca Konya Teknik Üniversitesi, TEKNOFEST yarışmasına İnsansız Hava Araçları kategorisindeki iddiasını Alyans İHA, Altay İHA takımları ile de iddialı olduklarını yaptığı çalışmalar ile gösteriyor. 

Alyans İHA Takımı

Aybars SAVAŞ
Halil İbrahim ÜNAL
Adem KARAÖZ                                                                                                                                                                                                          Ömer Faruk YALÇIN

Altay İHA Takımı

Ahmet Furkan DÜREK
Rıfat KARAKURT 
Dila Damla GÜNDOĞDU 
Mehmet Anıl KALAY 
Betül KAVLAK 
Ramazan ERDOĞMUŞ 
Osman Cahit YÜKSEL

IMG_7628

Editör: Ömer Can