Zafer Partisi Bursa İl Başkanlığı, Osmangazi İlçe binasında Genel Başkan Ümit Özdağ'ın katılımıyla 1. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Kongreye tek aday olarak giren Osmangazi İlçe Başkanlığı görevini yürüten Adem Şimşek, Zafer Partisi Bursa İl Başkanı oldu.

Kongrede Zafer Partisi  Genel Sekreteri Cezmi Polat Divan Başkanlığı yaptı. Kongreye BTP Bursa İl Başkanı Ali Garaçoğlu ve Memleket Partisi Bursa İl Başkanı Güner Aklan katıldı.

Zafer Partisi Bursa Kurucu İl Başkanı Halil İbrahim Aydın'ın konuşmasından satır başları;

CHP lideri Özel, Mansur Yavaş’ı kabul etti CHP lideri Özel, Mansur Yavaş’ı kabul etti

"Ülkemizde yaşanmakta olan herşey malumunuzdur. Halkımız göçmen politikası ile çökertilmeye çalışılmaktadır. "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" ilkesi unutulmuştur. Cumhuriyet ile, Türklük ile, Atatürk ile sorunlu bir kesim oluştu. Tüm sorunların nedeni bunlardır. ABD'nin, Yunanların, Ermenistan ve Rumların büyük devlet projeleri vardır. Sinir komşumuz iki ülke yok edilmiş, terör yuvası olmuştur. Emperyalist Batı, insanları ülkemize sığınmaya zorlamaktadır. Milli birlik ve bütünlüğümüz bozularak farklı bir işgal çeşidi öne sürülmüştür. Devlet ve şehirler yıkılabilir, maalesef kimliğimiz, kültürümüz fiilen tehlike altındadır. Bu sefer oynan oyun çok tehlikelidir. Zafer Partisi özünü, ruhunu binlerce yıllık tarihinden ve Atatürk'ün gösterdiği hedeflerden almaktadır. Bizler Türklerin her birinden yanayız, amasız, fakatsız onların tarafındayız."

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın konuşmasından satır başları;

"Biz partiyi kurarken alaycı gözler ile bakanlar, kuramaz diyenler türk milletinin iradesinin karşılığı olan partimiz son 3 ayda ülke gündemini şekillendiriyor. Durum, daha yeni başladık. Şikeli siyaset yapanları, ağlaya ağlaya evine yollayacağız. Zafer Partisi kurulmadan, millet iradesi siyasete taşınmadan önce, Hacivat Karagöz oyunu oynayanlar, al gülüm ver gülüm oynuyorlardı. Biz kurulduktan sonra TV'lerde 'Z' kuşağı diye konuşanlar bizim gibi "ey Türk gençliği" demeye başladı. 1921 anayasasına imza atana imza atıp ortak mutabakat gösterip, milli ve üniter devletten vaz geçenlere biz Kuvayı milliye yolundayız deyince ertesi akşam meclis konuşmalarında ittihak ve Terakki konuşmaya başladılar. Size öğreteceğiz merak etmeyin. Sığınmacıların hepsini gerekirse zorla yollayacağız dedik, Erdoğan'da 1 milyon yollayacağını söyledi. Arkada 9 milyon daha var. Erdoğan'ı yollayınca hepsini yollayacağız. 

Sadece Erdoğan paniklemedi. İki araştırma yapıp vatandaşlık vereceğini söyleyen Kılıçdaroğlu'da parmak kaldırıp "bende yollayacağım " demeye başladı. Bunu lafla yapamazsın. Yapmak için bağımsız irade olması lazım. Sizin partimizde Atatürk kalmamış, siz yollayamazsınız. Atatürk adına özür dileyenler yapamaz. Biz Türk düşmanlarıyla Atatürk adına hesaplaşacağız. Biz çalıştay yapınca onlarda başladı "bizde yaptık" demeye. Ülkemizi ekonomik çöküşe, iç savaşa sürüklemeyi hedefleyen örtülü istilaya karşı olan tek parti Zafer Partisi'dir. Büyümeye de devam ediyoruz.

Kamuoyu şirketleri hayretle bakıyorlar. İsmail Türk dedi ki; " bir milletvekili, Ümit Özdağ'ın içinde bir canavar varmış, dışarı çıktı" demiş. Ben 10 yıldır aynı şeyleri söylüyorum. Benim söylediklerimi söylemeye cesareti olan Genel Başkan yoktu. 
Zafer Partisi ile bir araya gelenler Sakarya muharebesinde savaşan askerler gibidir. Son savunma hattını temsil ediyoruz. Savunmaya devam edeceğiz, sonra da zafere hızla ilerleyeceğiz.

Biz gündem belirlemiyoruz. Biz Türk halkının duyularını siyasete taşıyoruz. Bize de TV'lerde amborgo var. Her türlü engellemeye maruz kalıyoruz. Türk milletinin iradesini 9 aydır siyasetin gündemine taşıyoruz. Sonunda Zafer Partisi'ni zaferin sahibi olacak gençler anladı. Gençlik bu partiyi kucakladı. Annelerini, babalarını ikna ediyorlar. Esenyurt Belediyesine gittim. İki CHP bürokrat beni çevirdi "bizim çocuklara ne yaptın?" Dediler. Zeki çocuklarınız varmış tebrik ediyorum dedim. Biz düzen partilerinin vaadettiği gibi bedavacılık önermedik. Harf kuşağı demedik. Türk gençliği dedik. Siz kiracı değilsiniz, bu ülkede ev sahibisiniz. Kimse heyecanınızı alamaz. Atatürk bu ülkeyi size armağan etti. 100 sene önce gençler çok daha ağır şartlar ile karşı karşıya idi. Atatürk'e bağlıyım diyenler size bırakılan emaneti yürütmek için birlikte mücadele edelim dedik. Gençler kabul etti ve beraber yürüyoruz.