Eski kaleci ve hakemlerden olan Ümit Akkuş yeşil sahalardan uzaklaşıp siyasete atıldı. Akkuş'un siyasete uzanan yolculuğunda şimdiki durağı Memleket Partisi Nilüfer Kurucu İlçe Başkanlığı oldu.

Ümit Akkuş, futbol dünyasına yabancı değildi. Amcası, CHP eski İl Başkanı Hüseyin Akkuş gibi kalecilik yaptı. Sonra futbol hakemi oldu. Şimdilerde ise siyaset yolunda ilerliyor.

İşte Ümit Akkuş'un yeşil sahalardan siyasete uzanan yolculuğu;

Akkuş, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Bursa Şubesi Başkanlığı’nı yıllarca yürüttü, gözlemcilik yaptı. Şu anda, 1995’teki kuruluşunda bizim de üye olduğumuz Futbol Adamları Derneği Bursa Şubesi Başkanı olarak futbola hizmeti sürdürüyor.

Ailesi Görükleli olmasına karşın kendini Ahmetpaşalı kabul eden mahalleli Ümit Akkuş içten yaklaşımıyla kolay diyalog kuran, karşısındakini  çabuk anlayan, söylemek istediğini de rahat ifade edebilen özelliklere sahip.

2020’de…

AK Parti’li Efkan Ala: "Bir ülkenin cumhurbaşkanına ’kaçacak’ demek, o ülkeye suikast düzenlemektir" AK Parti’li Efkan Ala: "Bir ülkenin cumhurbaşkanına ’kaçacak’ demek, o ülkeye suikast düzenlemektir"

Siyasete ilgi duyduğunda, Görükle’deki bazı düğünlere geldiğinde tanıştığı Muharrem İnce’ye mesaj yazdı. O da “4 Eylül’de Sivas’a gel” cevabı verince Memleket Partisi’nin yola çıktığı toplantıya katılmak üzere Sivas’a gitti.

Geçen yıl…

Hastanede Covid tedavisi görürken Memleket Partisi Bursa Kurucu İl Başkanı Güner Aklan’ın aramasıyla İl Yönetim Kurulu’na girdi, kongrede de devam etti.

Ankara’da yapılan toplantıda söz alıp, uzun boyunu ima ederek Muharrem İnce’ye şöyle seslendi:

“Sivas’ta yola çıkarken ‘Uzun ince bir yoldayız’ demiştiniz. Bu yolun İnce’si sizsiniz, uzunu da ben oluyorum.”

Aynı toplantıda…

“Her il kendi grubuyla oturuyor. İllerden gelenler zaten birbirlerini tanıyor, karışık oturalım ki kaynaşalım” çağrısı çok ilgi gördü ve uygulandı.

Şimdi de…

Memleket Partisi Nilüfer Kurucu İlçe Başkanı olarak sokakta siyaset için yola çıktı.

Kaynak: Olay.com.tr