Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanı Ramazan Acar, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Bayram, milletler arasında barışın tesis edilmesi için bir fırsat, ümmetin kaynaşması için bir nimettir.” dedi.

Merkez Kütüphanesi öğrencilerin yaz döneminde de uğrak yeri Merkez Kütüphanesi öğrencilerin yaz döneminde de uğrak yeri

Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanı Ramazan Acar, birlik ve beraberlik vurgusu yaptığı Kurban Bayramı mesajında, “Yardımlaşma, dayanışma, bağışlama duygularının en üst seviyeye ulaştığı, birlik ve beraberlik ikliminin hepimizi kuşattığı, paylaşarak daha da yakınlaşmamıza vesile olan Kurban Bayramımız mübarek olsun. Özü itibarıyla ‘kul ile Allah arasında yakınlık kurmak’ olan Kurban, paylaştıklarımızın karşılığında hayatlarımızı bereketlendiren, ibadetimizle iç huzurumuzu artıran, toplumsal sevinç ve aramızdaki güveni artıran özel günlerimizden biridir.” dedi.

thumbnail_image-1

“BAYRAM ÜMMETİN KAYNAŞMASI İÇİN BİR NİMETTİR”

Bayramın getirdiği imkanların altını çizen Acar, “Bayram, merhameti yaymanın, barış duygusuyla affetmenin, dayanışma ruhuyla paylaşmanın, toplumsal dinamikleri canlandırarak, insana dair değerleri yücelterek inanmanın imkânını kullanabilmektir. Dünyanın birçok yerinde, özellikle de İslam coğrafyasında yaşanan savaş, açlık, kıtlık, sürgün, şiddet, acı ve gözyaşının dinmesi, yaraların sarılması, adaletin ve barışın bir umut olmaktan çıkarak gerçeğe dönüşmesi için bayramlarımızın merhamet yüklü mesajları vardır. Bayram, milletler arasında barışın tesis edilmesi için bir fırsat, ümmetin kaynaşması için bir nimettir.” diye konuştu.

 “ESENLİK İKLİMİNİN TÜM DÜNYAYI KUŞATMASINI TEMENNİ EDİYORUZ”

Başkan Acar sözlerini şöyle tamamladı: “İbrahimî bir sadakat ve İsmailî bir teslimiyet duygusuyla bu kutlu günlerin feyiz ve bereketinden istifade edebilmek için sorumluluklarımızı tam olarak yerine getirme gayretinde olmalıyız. Eğitim-Bir-Sen olarak, Kurban Bayramı’nın milletimizin, İslam âleminin birlik ve beraberliğine vesile olmasını, bayramın esenlik ikliminin tüm dünyayı kuşatmasını temenni ediyoruz.”