Gurme lezzetleri arasında yer alan cevizli, Antep fıstıklı, duble kaymaklı, bal bademli, duble çikolatalı, Antep fıstıklı çikolatalı, muzlu çikolatalı ve Hacımemiş kurabiyeli dondurma çeşitleri ile Serez Dondurmacısı, dondurma tutkunlarına gerçek bir gurme deneyimi yaşatıyor.

Serez Dondurmacısı_Cevizli Dondurma_144547737

Serez Dondurmacısı’nın imza lezzetlerinin sırları arasında, menüsünde yer alan 45 çeşit dondurmanın her birinin özel reçete ile hazırlanması yer alıyor. Farklı damak zevkleri için birbirinden özel lezzetler sunan Serez Dondurmacısı’nın Gurme Serisi’nde ise aşkla hazırlanmış yedi farklı çeşit dondurması yer alıyor.

Serez Dondurmacısı_Duble Kaymak (2)_144548128

Ceviz, hiç bu kadar lezzetli olmamıştı

Çanakkale Gelibolu’dan toplanan nefis cevizlerle hazırlanan ceviz gurme dondurma, yemişin özel tadını süt kaymağıyla buluşturuyor. Bu reçete, yumuşak olduğu kadar ferahlatıcı lezzet notalarına da sahip. Ceviz gurme dondurma, dondurmanın tazeleyen enerjisini doğal cevizin karşı konulmaz aromasıyla bir araya getiriyor.

Serez Dondurmacısı_Hacimemiş Kurabiye_144548175

Gerçek çikolata aşkına

Serez Dondurmacısı kendi ürettiği yüzde 83 bitter çikolatadan hazırladığı duble çikolata dondurması ile çikolata severlerin damaklarını ve gönüllerini fethediyor. Hem dondurma hem de çikolata aşkına dedirten bu lezzet, şimdiden her mevsimin vazgeçilmez dondurması olmaya aday.

Kaymaktan gelen yalın lezzet

Sosyal medyanın yanlış kullanımı çocukları olumsuz yönde etkiliyor! Sosyal medyanın yanlış kullanımı çocukları olumsuz yönde etkiliyor!

“Yoğun kaymak yüksek lezzet” mottosuyla oluşturulan bu gurme lezzet, doğal tatların peşinden gidenlerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Üstün kaliteli sütten elde edilen kaymak ile lezzet yoğunluğunu üst seviyelere çıkaran duble kaymak, zamana meydan okuyan gerçek bir klasik olduğunu kanıtlıyor.

Bu uyuma dondurma severlerden tam not

Bal ve bademin aşık eden uyumu Serez Dondurmacısı’nda bal bademli dondurmaya dönüştü. Balın yoğun tadı, süt kaymağı ile güçlü bir aroma oluştururken çıtır çıtır ağza gelen badem parçacıkları da bu aromanın yıldız oyuncusu olmayı başarıyor.

Antep fıstığının yeni favorisi

Boz iç birinci sınıf Antep fıstıkları duble çikolatanın içerisine katan ve ortaya harika bir lezzet çıkaran Serez Dondurmacısı’ndan Antep fıstıklı çikolatalı dondurma… Taze olarak hasat edilen Antep fıstığı, Serez Dondurmacısı’nın kendi özel formülü olan çikolata ile buluşarak dondurma aşıklarını lezzet yolcuğuna çıkarıyor.

Ege’nin sahillerinden gelen ferahlık

Alaçatı’nın sokaklarını yıllardır saran, pencerelerden tüten sımsıcak koku, Serez Dondurmacısı imzasıyla Hacımemiş kurabiyeli dondurmada buluşuyor. Bu reçete, Hacımemiş’in taş evlerinde pişen taze kurabiye lezzetini damla sakızlı dondurma ile harmanlayarak nostaljik bir zaman yolculuğu sunuyor.

Yıldız lezzetler bu dondurmada buluştu

Güney’in en kaliteli muzları ve çikolatanın başkenti Belçika’nın kakaosundan hazırlanan muzlu çikolatalı dondurma yumuşak dokusu ile ağızlarda eşsiz bir tat bırakıyor.

En iyi dondurma, bir tık uzakta

Birbirinden özel Serez Dondurmacısı lezzetlerine İstanbul’da Kartal, Maltepe, Bostancı, Acıbadem, Kozyatağı, Ataşehir ve Bakırköy şubelerinin yanı sıra  üzerinden ya da Fuudy, Getir Yemek ve Yemeksepeti uygulamalarından ulaşılabiliyor. Serez Dondurmacısı web sitesinden verilen siparişler, Türkiye’nin dört bir yanına soğuk zincir bozulmadan gönderilebiliyor.

Serez Dondurmacısı Hakkında 

‘‘Ne yiyorsak onu sunarız’’ mottosu ile yola çıkan Serez Dondurmacısı’nın temeli 2010 yılında Serdar Kemahlı tarafından atıldı. Çocukluğunda yediği gerçek ve sağlıklı dondurmayı yeniden üretme fikrini hayata geçirme kararı alan Kemahlı, 2011 yılı itibariyle Ar-Ge çalışmalarına başladı. Dondurma üretimi konusunda akademisyenlerle görüşerek yerli ve yabancı kaynaklar okudu, yabancı reçeteleri inceledi, doğru hammadde temini için Marmara, İç Anadolu ve Ege bölgelerinde yer alan meyve üreticileri ve ari işleme belgesine sahip süt üreticileri ile görüştü. Araştırmaları sonucunda “doğru dondurma” üretmenin temelinde kaliteli, taze ve doğal malzemelerin kullanılması kadar formülün de önemli olduğunu görerek her bir dondurma çeşidi için kendi formüllerini oluşturmaya başladı. Yaklaşık iki yıl süren araştırmaların ardından 2012 yılında İstanbul Maltepe’de ilk mağazasını faaliyete geçiren Kemahlı, Yeni Nesil Dondurmacılık felsefesiyle Serez Dondurmacısı markasını sektöre kazandırdı. Doğru dondurmanın adresi Serez Dondurmacısı “Gurme Dondurmacılık” anlayışıyla dondurmaya hak ettiği değeri veriyor.