Binance, "Rus Kullanıcılara Yapılan Hizmet Değişiklikleri" başlıklı blog gönderisinde, Rus kullanıcılarına getirilen 10.000 euroluk kısıtlamayı açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, kripto bakiyesi 10.000 euronun üstünde olan kullanıcıların hesaplarına bir kısıtlama getirilecek, ancak bakiyesi 10.000 euronun altında kalan kullanıcıların hesapları ise aktif kalmaya devam edecek.

Binance'den Rus Kullanıcılara Kısıtlama  

Binance, 21 Nisan Perşembe gününün sabah saatlerinde paylaştığı blog gönderisi ile Rus kullanıcılara yönelik getirilen kısıtlamaları açıkladı. Mevcut işlem hacimleri ile dünyanın en büyük kripto para borsası olarak kabul edilen Binance, Rus vatandaşları veya Rusya'da ikamet eden vatandaşlar için 10.000 euroluk işlem kısıtlaması getirdiğini duyurdu. Binance, kripto bakiyesi 10.000 euroyu aşan Rus kullanıcıların hesaplarına kısıtlama getireceğini ifade ederken, bakiyesi 10.000 euronun altına kalan hesapların ise aktif kalmaya devam edeceğini belirtti.

Binance, Rus kullanıcılara yönelik getirdiği 10.000 euroluk kısıtlamaya ilişkin yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"AB'nin Rusya'ya yönelik getirdiği beşinci yaptırım paketinin ardından Binance'in, kripto varlıkları 10.000 EUR'yu aşan Rus vatandaşları veya Rusya'da ikamet eden gerçek kişiler veya Rusya'da yerleşik tüzel kişiler için hizmetleri sınırlaması gerekiyor. Dolayısıyla, Rus vatandaşları veya Rusya'da ikamet eden gerçek kişiler veya Rusya'da yerleşik tüzel kişiler için 10.000 Euro'yu aşan hesaplara yapılan tüm mevduatlar kısıtlanacaktır."

Deprem sorası yatay mimari tercih edenler İznik’e akın ediyor Deprem sorası yatay mimari tercih edenler İznik’e akın ediyor

Binance Tarafından Yapılan Resmi Açıklama

Türkiye'nin önde gelen kripto para haber sitesi olan BitcoinHaber.Net'te yer alan bu yazıda da belirtildiği gibi Binance, mevcut durumda açık vadeli işlem veya türev pozisyonu bulunan ve kripto bakiyesi 10.000 euroyu aşan kullanıcılara pozisyonlarını kapatmak adına 90 gün süre tanıyacak ve ek olarak bu kullanıcıların yeni bir pozisyon açmasına izin vermeyecek. Öte yandan Binance, kripto bakiyesi 10.000 euronun altında kalan hesapların ise aktif kalmaya devam edeceğini belirtti.

Yapılan açıklamaya ek olarak Binance, bu kısıtlamaların Rus vatandaşları için potansiyel olarak kısıtlayıcı olsa da, Binance'in bu yaptırımların uygulanmasında sektöre öncülük etmeye devam etmesi ve diğer tüm büyük borsaların aynı kurallara uyması gerektiğine inandıklarının altını çizdi.