Kripto para denilince akıllara ilk gelen şey şüphesiz en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) oluyor. Ancak lider kripto para birimi Bitcoin, yüksek volatilite nedeniyle yatırımcıların kafasını karıştırmaya devam ediyor. Bu makalemizde sizlere analistlerin Bitcoin fiyatı hakkındaki beklentilerinden bahsedeceğiz.

Analistler Bitcoin’de DüşüşArtış mı Bekliyor?

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), yüksek volatilite nedeniyle yatırımcıların kafasını karıştırmaya devam ediyor.

Bitcoin’deki bu volatilite, yatırımcıların aklına Bitcoin fiyatında düşüş mü yoksa yükseliş mi olacağı sorusunu getiriyor.

Kripto para piyasasında doğru bir şekilde fiyat tahmini yapmak imkansız denecek kadar zor. Ancak uzmanlar kripto para birimlerinin geçmiş fiyat performanslarını ve başka pek çok etkeni göz önünde bulundurarak fiyat tahminlerinde bulunuyor.

Coin-turk.com’da da belirtildiği gibi ünlü kripto para analisti Root, Bitcoin fiyatı hakkındaki öngörülerini takipçileri ile paylaştı.

Root, dramatik bir Bitcoin satışı için gerçek bir neden olmadığını bu nedenle lider kripto para biriminin 25.000 dolar altına inme olasılığının çok düşük olduğunu belirtti.

Öte yandan Root, Bitcoin fiyatında bir düşüşün aksine yükseliş beklentisi içerisinde olduğunu dile getirirken, bu beklentisinin kısa vadeli yatırım stratejisi benimseyen yatırımcıların sayısında yaşanan düşüşten kaynaklandığını söyledi.

Kraliçe incirinde fiyat oyunu Kraliçe incirinde fiyat oyunu