UPS Türkiye, günümüz ve geleceğin ekonomisinde önemli bir yer tutan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ)’lerin, oluşan yeni ihtiyaçları yakalayabilmesi için yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. KOBİ'lerin daha da güçlendirilmesi, farklı pazarlara erişimi ve rekabet gücünün artırılması için onlara destek olmaya devam eden UPS Türkiye, 27 Haziran Dünya KOBİ Günü’nde sosyal medya hesaplarından Türkiye’den dünyanın dört bir yanına incir ihraç eden Yingari’nin ihracat başarısını, işletmenin sahibi Nuri Ağaçcı ve yöneticisi Seçil Önal’ın anlattığı bir video ile paylaştı.

FOTO4_125041073

Yönetmen Eray Mert’in çektiği ve izleyenleri Aydın-Germencik’te incir ağaçlarının arasında başlayıp dünyaya açılan bir lezzetin hikâyesi ile buluşturan film aynı zamanda ihracat yapmak isteyen ama nasıl ilerleyeceğini bilmeyen KOBİ ve girişimcilere ilham kaynağı oluyor.

FOTO3_125040728

Kur’an kursuna gelen çocuklar için bilek güreşi turnuvası düzenlendi! Kur’an kursuna gelen çocuklar için bilek güreşi turnuvası düzenlendi!

Yingari, Türkiye’nin Aydın Bölgesi’ndeki coğrafi işaretli geleneksel bir ürün olan inciri, yenilikçi bir dokunuşla leziz çikolata kaplı şekerlemelere ve dünyanın mutlaka tatması gereken bambaşka lezzetlere dönüştürüyor. İhracat hikâyesi, Birleşik Krallık'taki perakendecilere gönderdiği ilk sevkiyat ile başlayan Yingari’nin incirli Türk şekerlemeleri, kısa süre sonra dikkat çekiyor ve Londra'nın büyük alışveriş marketlerinin en ünlüsü Harrods'ta satışa çıkarılıyor. İşletmenin ihracat masalı orada da bitmiyor. Bugün, Yingari, İngiliz Kraliyet ailesine özel ürünler üreten firmalar arasında yerini aldı.

FOTO2_125040337

UPS Türkiye Genel Müdürü Burak Kılıç, “Yingari, bu toprağın değerleri ile hayallerinin peşinden koşanların ufkun ötesinde ulaşabilecekleri başarıların hikâyesidir. UPS olarak biz, çok mutluyuz ve bizi bu hikâyenin bir parçası yaptıkları için Yingari ailesine teşekkür ederiz. Bu ülke için çalışan, üreten, ufkun ötesini düşleyen herkesin hayalleri aynı zamanda bizim de hayallerimiz; emeği bizim de emeğimiz. Müşterilerimizin güvenlerini, umutlarını ve işlerinin geleceğini bize emanet ettiklerinin farkındayız. Yaptığımız iş bununla da sınırlı değil. 220 ülke ve bölgeye kültürleri, gelenekleri ve yaratıcılığı da taşımış oluyoruz. Bu sorumluluğumuzu da çok ciddiye alıyoruz” dedi.