Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması için bugüne kadar çok sayıda sosyal sorumluluk projesine öncülük yapan Bursa Ticaret Borsası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin desteğiyle geleneksel hâle getirdiği eğitim yardımlarına bu yıl da devam etti.

Cumhuriyet Kadınlarının ismi Taş Mektep'te yaşayacak! Cumhuriyet Kadınlarının ismi Taş Mektep'te yaşayacak!

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan ortak çalışma sonucu Keles, Harmancık, Büyükorhan ve Orhaneli ilçelerinde belirlenen ihtiyaç sahibi 900 öğrenciye kışlık mont yardımı yapıldı.

Bursa TB Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, eğitime her şeyden çok önem verdiklerini belirterek, Bursa Ticaret Borsası olarak eğitimin desteklenmesi adına ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Yarının büyük Türkiye’sinin yolunun iyi eğitim almış bireylerden geçtiğini söyleyen Başkan Özer Matlı, “Her yıl olduğu gibi bu sene de çatı kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin desteği ile Bursa’mızın 4 dağ ilçesinde belirlenen 900 ihtiyaç sahibi öğrencimize kışlık montlarını personellerimiz aracılığıyla dağıtmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Çünkü biliyoruz ki eğitim hakkı doğuştan gelen doğal bir haktır. Hiçbir öğrencimiz imkânsızlıklar nedeniyle en temel hakkı olan eğitimden mahrum kalmamalı. İhtiyaç sahibi öğrencilerimize yardımlarda bulunduğumuz gibi üniversite öğrencilerimize de burs desteği sağlıyoruz.

Bursa TB olarak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitimlerine dün olduğu gibi bugün de destek oluyoruz ve bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.”