Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Temmuz ayı toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Bozbey, cumartesi ve pazar günleri Mudanya’da yeni bir projeyi hayata geçireceklerini belirterek, “Mudanya’dan Gemlik Küçükkumla, Mudanya’dan Trilye taraflarına Körfez ulaşımında yeni bir projeyi başlatmanın ve Bursalılarla paylaşmanın mutluluğu içindeyiz. Bursalılar Mudanya’ya araçlarını park edip Gemlik ve Kumla’ya, Trilye’ye deniz yoluyla gidip gelecekler. Mavi Şehir gibi değil, belirli hatlara sefer yapmayı düşünüyoruz".

Şehir hatları sistemini hayata geçiriyoruz. Bunun yanında Burulaşla ilgili dijital dönüşüm sürecine hız verdik. Çağrı merkezimizde yüzde 98 oranında dijitale geçiş yaparak vatandaşlarımıza daha hızlı hizmet veriyoruz. Otoparklarda temassız ödemeye geçtik.

Nilüfer'de 300 çocuk kütüphane etkinliğinde bir araya geldi Nilüfer'de 300 çocuk kütüphane etkinliğinde bir araya geldi

Bursakart mobil uygulamasını da yeniledik. Kullanıcı dostu bir tecrübe getirdiğimizin altını çizmek istiyorum. Burulaş parklarına kurduğumuz elektrikli şarj istasyonları ile de çevreci ulaşım çözümlerine destek veriyoruz.”

Editör: Ömer Can