Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık çalışanları, hayatını kaybeden bir hastanın yakınları tarafından saldırıya uğradı. Sağlık çalışanları hastanede mahsur kaldı.

Bursa'nın Yıldırım ilçesinde bulunan Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dün saat 23.00 sularında, vefat eden bir hastanın yakını doktor Mert Şahin ve iki asistana saldırdı.

Gazeteduvar'ın haberine göre, Kapıların yumruklanıp kırıldığı hastanede, sağlık çalışanları yoğun bakım servisinde bir saat mahsur kaldı.

Beyaz kod verilmesi üzerine polis eşliğinde hastaneden çıkan doktor Mert Şahin, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda ölüm tehdidi aldığını söyledi.

Maviyemiş festivali yoğun katılımla gerçekleşti Maviyemiş festivali yoğun katılımla gerçekleşti

Doktor Mert Şahin, yoğun bakımda ölen bir hastanın yakınlarına bilgi vermek için yoğun bakım servisinden iki asistan arkadaşı ile birlikte çıktığını anlattı. Fiziksel saldırı gerçekleşmediğini belirten Şahin, küfür ve ölüm tehdidi aldıklarını aktardı. Saldırıdan korunmak için saklandıkları kapının hasta yakınları tarafından yumruklanıp kırıldığı fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşan Şahin, polisin gelip saldırganların ifadesini aldığını, daha sonra şüphelileri görmediğini kaydetti.