Gelecek Partisi’nin Bursa’da teşkilatlanma çalışmalarında sona gelinirken, Osmangazi İlçe Teşkilatı saha çalışmaları ve basın açıklamalarıyla vatandaşın sorunlarını ülke gündemine taşımaya devam ediyor.

GELECEK OSMANGAZİ (2)

Enflasyon rakamlarında öngürelemez artış devam ederken Gelecek Partisi Osmangazi İlçe Teşkilatı 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştirdi. Gelecek Partisi Bursa İl Başkanı Alpaslan Yıldız, Gelecek Partisi Osmangazi İlçe Başkanı Burhan Baburhan, parti üyeleri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı eylemde basın açıklamasının ardından ücretsiz dağıtılan 2 binden fazla ekmek dakikalar içinde tükendi.

BURHAN BABURHAN, “VATANDAŞIMIZA BİR EKMEĞİN BİLE ÇOK GÖRÜLDÜĞÜ GÜNLERİ YAŞIYORUZ” 

İnegöl'de Korkutan Yangın! İnegöl'de Korkutan Yangın!

Gelecek Partisi Osmangazi İlçe Başkanı Burhan Baburhan yaptığı açıklamasında yaşanan fiyat artışlarına dikkat çekerek şöyle konuştu, “Ülkemizin içinde bulunduğu bu zorlu dönemde, siz değerli hemşehrilerimizin yanında olduğumuzu göstermek adına buradayız. Özellikle son 1 yılda gelen zamlarla birlikte vatandaşlarımız ay sonunu getiremez hale geldi. Her geçen gün alım gücümüz ve yaşam standardımız düşüyor. Borçla, kredi ile günü kurtarmaya çalışıyoruz. Değerli halkımız size soruyoruz; bu düzen nereye kadar sürecek? Enflasyon girdabı hepimizi içine aldı.  Artık en temel besin maddesi olan ekmek bile pahalı hale geldi.   15 Haziran’da 200 gram ekmeğin fiyatı 3 liradan 4 liraya çıktı. Görünen o ki bu zamların devamı da gelecek.  Dar gelirli vatandaşlarımıza, ekmeğin bile çok görüldüğü günleri yaşıyoruz.  2021 yılında asgari ücret 2 bin 825 lirayken, bir asgari ücretle 1614 ekmek alınabiliyordu. Bugün, asgari ücret 4 bin 253 lira ancak bu paraya sadece 1063 ekmek alabiliyoruz. Paramızın değeri pula döndü. Temel ihtiyaçlarımız, elektrik, su ve yakıt maliyetleri her geçen gün kontrolsüzce artıyor. Bu zam yağmuru altında hayatta kalmaya çalışıyoruz. Eskiden ekmek aslanın ağzında denirdi, simdi ise aslan bile aç. Hiçbir vatandaşımız bu şartlarda yaşamayı hak etmiyor. Gelir dağılımının daha adaletli olduğu bir ülke hepimizin ortak hayali.  Bunun için, biz Gelecek Partisi olarak görevimizin başındayız. İktidar hedefi ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Daha güzel yarınlara, mutlu bir geleceğe siz değerli halkımızın desteği ile ulaşacağız.” dedi.

GELECEK OSMANGAZİ (3)

GELECEK OSMANGAZİ (4)