Akademik alanda yakaladığı başarıları ile Bursa’nın en başarılı eğitim kurumları arasında yer alan Venüs Kampüs Eğitim Kurumları, Venüs Kampüs ve üniversite hazırlık kursları ile öğrencileri lise ve üniversite sınavlarına hazırlama devam ederken geçtiğimiz Bilim Olimpiyatlarında Altın Madalya kazanan Venüs Kampüs, öğrencileri Bilim Olimpiyatlarına hazırlamaya devam ediyor.

Aynı anda 2500 üniversiteli burada ders görecek! Aynı anda 2500 üniversiteli burada ders görecek!

thumbnail_V.K KURUCU MÜDÜRLERİNDEN HÜSEYİN KİREZ

Tecrübeli akademik kadrosu ve alanında uzman öğretmenlerin yer aldığı Venüs Kampüs Eğitim Kurumları, TÜBİTAK tarafından Türkiye’nin bilim insanlarının yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Bilim Olimpiyatları’nda birçok öğrenci farklı alanlarda bilgi birikimlerini sergiliyor. Bilim Olimpiyatlarında dereceye giren öğrencilere para ödülünün yanı sıra farklı fırsatlar sunuluyor.

 ÖĞRENCİLER NEDEN TÜBİTAK BİLİM OLİMPİYATLARINA KATILMALILAR ?

Venüs Kampüs Eğitim Kurumları Kurucu Müdürlerinden Hüseyin Kirez, öğrencileri Ulusal Bilim Olimpiyatlarına hazırladıklarını belirttiği açıklamalarında hazırlık sürecini anlattı. Kirez öncelikle 2022 yılında Ulusal Bilim Olimpiyatları Biyoloji Kategorisinde Venüs Kampüs’lü öğrencinin 1’inci olarak altın madalyayı Venüs Kampüs’e getirdiğini altını çizerek öğrencilerin neden TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarına katılmaları gerektiğini anlattı, “TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları kazananları derecelerine göre çeşitli para ödüllerini almaya hak kazanıyorlar. Ancak Bilim Olimpiyatları'nın para ödülünün yanında dereceye girenlere sunduğu çeşitli fırsatlar var. Ek Katsayı Uygulaması; Astronomi-Astrofizik, Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik sınav dallarında Türkiye genelinde dereceye giren öğrenciler, katıldıkları ilk Üniversite Giriş Sınavı’nda bir defaya mahsus olmak üzere, aldıkları dereceye göre ek katsayı uygulamasından yararlanırlar Ulusal ve uluslararası alanda derece alan öğrenciler, olimpiyatlara katıldıkları alanlarla ilgili üniversitelerin ilgili bölümlerinden/programlarından birini kazanarak veya seçerek kayıt yaptırmaları halinde TÜBİTAK 2205 - Lisans Bursu'nu almaya hak kazanırlar. Birinci aşama sınavında başarılı olan öğrenciler TÜBİTAK bünyesinde yürütülen 2248 Mentorluk Desteği Programından yararlanabilirler. Bunun gibi birçok destekten öğrencilerimiz faydalanabilir” dedi.

ÖĞRENCİLER  VENÜS KAMPÜS İLE OLİMPİYATLARA NASIL HAZIRLANIYOR ?

Venüs Kampüs Eğitim Kurumları Kurucu Müdürlerinden Hüseyin Kirez öğrencilerin Venüs Kampüs ile olimpiyatlara hazırlık süreçlerine dair bilgiler paylaştı. Kirez, “Olimpiyat hazırlıklarına 1 yıl önceden başlıyoruz. Hazırlık sürecinin uzun bir zaman dilimine yayarak konuların iyi anlaşılmasını sağlayarak ve tekrar yapma şansı yakalıyoruz. Hazırlık sürecinde şüphesiz öğrencinin başarısı ve azmi kadar, öğretmenlerin öğrencilere yaklaşımı ve deneyimi sonucu belirleyici oluyor. Venüs Kampüs olarak özellikle bu yıl kimya ve matematik alanında öğrencilerimizi hazırlıyoruz. Bursa Uludağ Üniversitesi ile de iş birliği yapıyoruz. Olimpiyatlara hazırlanan öğrencilerimiz ara sınıflar olduklarından dolayı öğrencilerin sınav kaygıları olmuyor ve öğrencilerin bilgi birikimlerini üniversite sınavlarına kadar diri tutuyoruz. Geçen yıl Biyoloji Olimpiyatları’nda Türkiye 1’incisi olarak başarımızı taçlandırmıştık. Bu yıl ve 2023 yılında Olimpiyatlar başarı elde edeceğimize inancımız tam” ifadelerini kullandı.

Liseye (son sınıflar hariç) ve ortaokulların 8. sınıfına devam etmekte olan öğrencileri temel bilimlerde çalışmalar yapmaya özendirmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bu alanlarda gelişmelerini destekleyerek katkı sağlamak amacıyla Matematik, Bilgisayar, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Astronomi-Astrofizik dallarında Ulusal Bilim Olimpiyatları düzenleniyor.