Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl Gençlik Haftası'nda açıklanan İl Temsilci Gençleri'nin yeni isimleri belli oldu.

Ülkemizin her bir ilinden gençleri temsil edecek olan bir bay ve bir bayan temsilciler bakanlık tarafından duyuruldu. Seçilen gençler; Cumhurbaşkanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve Gençlik ve Spor Bakanı ile görüşme fırsatı bulup, Gençlik Haftası gibi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda düzenlenecek olan resmi tören ve programlara katılma şansı yakalayacaklar.

Bursa'nın Temsilci Gençleri Ahmet Gemici ve Esmanur Dağlı oldu

Mudanya Belediyesi, cumhuriyetin ön sözü mütareke’nin 100. yılına hazırlanıyor Mudanya Belediyesi, cumhuriyetin ön sözü mütareke’nin 100. yılına hazırlanıyor

Bursa'nın genç temsilcilerinin yeni isimleri de belli oldu. 2022 yılı içerisinde bay gençleri Ahmet Gemici temsil edecekken, bayan gençleri ise Esmanur Dağlı temsil edecek. 

3a6efc85-9d29-43aa-be44-d436adec56cc

Temsilci Genç Nedir?

Üniversitelerin ön lisans, lisans veya lisansüstü programlarında okuyan, temsil yeteneği olan, gençlik çalışmalarına aktif katılım sağlayan, sportif, kültürel ve sosyal etkinliklerde aktif rol alabilecek, çevresine örnek olabilecek, milli ve manevi değerlere saygılı, istiklal mücadelesi ruhunu yaşayıp yaşatabilecek, toplumla bütünleşmiş, 18-25 yaş aralığında yer alan gençleri ifade etmektedir. Ülkemizin her bir ilinden bir bay ve bir bayanın katılımıyla oluşan temsilci gençler Gençlik Haftasında Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız ve Sayın Bakanımız ile görüşmek, Gençlik Haftası ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenecek resmi tören ve programlara katılmak ve ayrıca gerçekleştirilecek “Milli Mücadele: Bitmeyen Yolculuk” programıyla tarihi ve kültürel zenginliklerimizi de yerinde görüp milli mücadele ruhunu yerinde müşahede etme fırsatı bulacaktır.