Bursa’da altyapıdan üstyapıya kadar birçok alanda çalışmalarını yürüten Büyükşehir Belediyesi, şehre yeni yaşam alanları kazandırmak için de kolları sıvadı.

 Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın iradesiyle hazırlanan, 1960 yılından bugüne Bursa’da görev yapmış Büyükşehir Belediye Başkanları tarafından kullanılan ve kendisinin ailesiyle yaşadığı ‘Başkanlık Konutu’nun yıkılarak yerine ‘Süleyman Çelebi Külliyesi’nin yapılacağı  ilk kazmanın vurulmasıyla start aldı.

İlk kez Kasım 2021’de Başkan Alinur Aktaş tarafından duyurulan proje kapsamında Millet Bahçesi, Siyer ve Mevlid-i Şerif Merkezi, mescid, kitap-kafe ve dinlenme alanları yer alacak.

Başkan Dündar, pazarcı esnafının yanında Başkan Dündar, pazarcı esnafının yanında

28 bin metrekarelik alandaki tasarım ve proje çalışmaları Yüksek Mimar Hilmi Şenalp tarafından yürütülüyor.

Başkan Aktaş ailesiyle son kez fotoğraf çektirdi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, gazetecilerle Başkanlık Konutu’nda biraraya gelerek proje hakkında detaylı bilgi verdi.

Alanı gazetecilerle birlikte gezen Başkan Alinur Aktaş, daha sonra ailesiyle birlikte son kez konutun önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Bursa için ‘maneviyatlı şehir’ dediğini hatırlatan Başkan Alinur Aktaş, Bursa’nın Molla Fenari, Emir Sultan, Muhammed Üftade, İsmail Hakkı Bursevi, Somuncu Baba, Lamii Çelebi, Molla Hüsrev, Geyikli Baba gibi isimlerin manevi olarak mimarlık yaptığı bir şehir olduğunu söyledi.