Bursa’nın ilk alışveriş merkezlerinden biri olan, 100 bin metrekare arsa alanı üzerine kurulu, 60 bin metrekare kiralanabilir alana sahip ve 146 seçkin mağazayı bünyesinde barındıran CarrefourSA Bursa AVM, 2001 yılının Eylül ayında ziyaretçileriyle buluşmuştu. Ticari faaliyetlerini 23 yıldır devam ettiren CarrefourSA Bursa AVM, prestijli lokasyonu ve projede yer alan CarrefourSA hipermarketi ile de bölgenin en yoğun ilgi gören perakende noktalarından biri oldu.

Careforsa Bursa Avm’nin Satışı Gerçekleşti

Yıldırım’a 13’ncü sağlık yatırımı Yıldırım’a 13’ncü sağlık yatırımı

Mülk değeri 250 milyon dolar olan satışa ilişkin işlemler, Aerium-Bainbridge temsilcileri ve danışmanları, VS Partners (Value Solution Partners), Cefic ve AK Yatırım ile birlikte yürütüldü. Londra merkezli ve uluslararası bir yatırımcı olan Aerium-Bainbridge firmasına ait CarrefourSA Bursa AVM’nin mülkiyet devri Atış Yapı’nın Katılımevim Tasarruf Finansman A.Ş ve Turyapı ile oluşturduğu konsorsiyum ile gerçekleşti.

Bursa başta olmak üzere Türkiye’nin ve dünyanın dört bir tarafında 2 binden fazla yaşam alanı ve yaklaşık 130 bin metrekare ticari alan üretmiş olan Atış Grup, gerçekleşen bu mülkiyet devri işlemi ile Bursa’nın en prestijli noktalarından biri olan Nilüfer, Odunluk’taki CarrefourSA Bursa Alışveriş Merkezi ile de yaşama ve yaşanmaya değer projelerin öncüsü olmaya devam edecek.

Satışa ilişkin işlemler, VS Partners (Value Solution Partners), Cefic ve AK Yatırım ile birlikte yürütülürken, projenin kiralama ve yönetim faaliyetlerini üstlenen VS Partners (Value Solution Partners) satış ile ilgili bilgilendirmeleri de yürütüyor olacak.

Kaynak: iha