Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütü, Bursa'da son yıllarda gerçekleşen en kalabalık mitinge imza atmak için hummalı bir çalışma yürütüyor. CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, parti örgütünü kılcal damarlar sayılan mahalle örgütlenmelerine kadar harekete geçirirken, miting günü saat 15.00-19.00 arasında Bursasay'da ulaşımın ücretsiz olacağını da kamuoyuna duyurdu ve tüm Bursalıları mitinge davet etti.

17c1e94665bf3f568573e016c3ef6aca563ad0fc

MİLLETİN SESİ: KILIÇDAROĞLU

Siyasetin nabzı 21 Mayıs Cumartesi günü Bursa Kent Meydanı'nda atacak. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ilki Mersin'de yapılan "Milletin Sesi" mitinglerinin ikincisini gerçekleştirmek üzere Bursa'ya gelecek. Bu yıl resmi miting alanı olarak tescil edilen Kent Meydanı'nda saat 17.00'de platforma çıkması planlanan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Kent Meydanı’ndaki ilk büyük mitingin konuğu olacak. Genel Merkezden görevli gelen teknik ekip, platformun kurulacağı alan, çevre düzenlemesi ve bayraklamalarla ilgili incelemelerde bulunarak tasarımını tamamladı.

cd224b0e1fb14e95e550de8cee35aa0cd863f3a1

CHP İL ÖRGÜTÜNDE YOĞUN HAZIRLIK

CHP Bursa İl Örgütünde de miting hazırlıkları yoğunlaştı. Mahalle temsilciliklerine kadar örgütün her birimini harekete geçiren CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, mitinge çok yoğun katılım beklendiğini belirterek, "Son yılların en büyük mitingini yapmayı hedefliyoruz. Siyasetin nabzı gerçekten de Bursa'da atacak. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu en iyi şekilde ağırlamak ve Bursalılarla buluşturmak için çaba harcıyoruz" dedi.

MİTİNG GÜNÜ BURSARAY ÜCRETSİZ

Bedeli Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa İl Başkanlığı tarafından ödenmek üzere, "Milletin Sesi-Bursa Mitingi" saatleri içerisinde BursaRay ulaşımının da ücretsiz olacağını belirten Karaca şöyle dedi:

"Burulaş ile imzaladığımız sözleşme çerçevesinde, miting günü saat 15:00 ile 19:00 arasında Bursalılar kart okutarak Bursaray'dan yararlanacak ancak yolcudan ücret tahsil edilmeyecek. O saatler arasındaki toplam ulaşım bedeli CHP Bursa İl Başkanlığı'nca karşılanacak. Billboardlar ve afişlerle Bursa'nın neredeyse tümüne duyurular asıyoruz. Miting alanımız da Türk bayraklarıyla donatılacak. Tüm Bursalıları Genel Başkanımız, Milletin Sesi Kılıçdaroğlu'nu dinlemek üzere 21 Mayıs Cumartesi günü saat 17.00'deki mitinge davet ediyoruz."