CHP’li Ağbaba’nın programı, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde (BESOB) başladı. Daha sonra CHP Bursa İl Başkanlığı'na geçen Ağbaba, burada düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunduktan sonra gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Ağbaba, Bursa'da yapılması planlanırken İstanbul'a alınan Milletin Sesi mitingini de hatırlatarak, "Bursa'ya bir miting borcumuz var, yapacağız" dedi.

f9d73312f72423e3d01748068de82e0b798ba302

İl Başkanı İsmet Karaca'nın yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, Bursa Milletvekilleri Erkan Aydın ve Yüksel Özkan, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey ile ilçe başkanlarının da eşlik ettiği Ağbaba'nın gündeminde AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “çürük” ve “sürtük” sözleri vardı. Türkiye’de dün itibariyle siyasetteki seviyenin daha da geriye gittiğini vurgulayan Veli Ağbaba sözlerine şöyle devam etti:

aa1c931f629f3c14a8326661d564f301934ebb92

“Siyasetin dili dün itibariyle bir seviye daha düştü. Erdoğan’ın daha önce de söylediği çirkin ifadeler vardı. En baştan söyleyeyim. Gezi Türkiye’nin onuru ve şerefidir. Gezi’ye AKP ve MHP’li insanların çocukları da katıldı. Bahçeli her ne kadar bunları inkâr etse de ben onu MHP’li dedelere, ninelere havale ediyorum.”

72dd6ab2ac783de6848b12545262608374edadb8

Küfür ve tehdit ve kendi vatandaşı ile kavga etmenin Erdoğan’ın karakterinde var olduğunu söyleyen Ağbaba, "Zürriyetsiz, şerefsiz, alçak, geri zekâlı, soysuz, İsrail dölü, çakal, mankafa, ananı da al git! Geçmişte kendi yurttaşına bu hakaretleri eden bir Cumhurbaşkanının, dün ettiği küfürlere şaşırmamak gerek. Sürekli olarak sağa sola ahlak dersi vermekten geri durmayan, güzel ahlaktan bahseden Cumhurbaşkanı şunu iyi bilmeli ki; bu ülkede ki en büyük ahlak problemi Cumhurbaşkanının dili ve üslubudur" şeklinde konuştu.

7622764c9f6518560167146fa4989abd2a3e7d27

‘ENFLASYON YÜZDE 80'DEN AŞAĞI AÇIKLANMAYACAK"

Türkiye’yi vasıfsızlar idare ediyor diyen CHP’li Ağbaba, “Bakan Nebati’den kimse hayır beklemesin. Yarın enflasyon açıklanacak. Bursa’dan söylüyorum. TÜİK yüzde 80’den aşağıya enflasyon açıklayamayacak. Bunlar ne diyordu? ‘Mayıs ayıyla birlikte enflasyon düşecek’ yarın göreceğiz… Bir grup TV’lerde yalan söylemeye devam ediyor. Bizim enflasyonumuz Avrupa’daki ülkelerin toplam enflasyonu kadar, hatta onları geçmiş durumda. Utanmadan TV’den Türkiye’nin büyüdüğünü söylüyorlar” dedi.

e72f975ab630cf4b0e110ac4ca009c96303e0aa8

‘AKP İKTİDARDAN GİDİYOR’

Ağbaba, gündeme dair değerlendirmesinde, kamuoyunda sosyal medya yasası olarak bilinen ve sansüre yol açacağı düşünülen kanun teklifine dair konuştu. Ağbaba, “Sosyal medyayı yasaklasalar da ne yaparlarsa da yapsalar, AKP gidiyor. Bunların en fazla oyu yüzde 35’i geçmiyor. Erdoğan’ın oyu daha düşük…” dedi.

27517b03506fd3e74fa2fedadf5293e35e7e92a4

“ADETA YARGI CELLADI AMA BAKAN YARDIMCISI OLDU”

Veli Ağbaba, son siyasi gelişmeleri şöyle değerlendirdi:

"Biliyorsunuz çok sayıda siyasi dava var. Bunların başında Canan Kaftancıoğlu kararı var, Sözcü kararı var, ÇHD kararı var, Türk Tabipler Birliği kararı var, Enis Berberoğlu'nun kararını uygulamayan bir mahkeme kararı var. Bunların hepsinin siyasi olduğunu biz söylüyorduk. Adeta hukuk cellâdı adeta bir yargı celladı Akın Gürlek isimli birisi var. Bu kişi dün itibarıyla bakan yardımcısı oldu. Bu sözünü ettiğimiz Canan Kaftancıoğlu kararını, Sözcü kararını, ÇHD kararını, Türk Tabipler Birliği kararını, Enis Berberoğlu kararını kim vermiş, Recep Tayyip Erdoğan vermiş. Akın Gürlek yapmış olduğu Türkiye'deki hukuk ayıpları yüzünden maalesef bakan yardımcısı oldu. Ama hiç unutmayın, geçmişte Ergenekon’da, Balyoz’da, Odatv'de, Askeri Casusluk’ta karar veren hakim ve savcılar yargılanıyor, bilin ki bu kararları verenler de yargılanacak. Adeta iktidarın celladı, silahı gibi kullanılan birisi bakan yardımcısı yapılmış durumda."

a94c5edce73edddafb6c0542174463c0e7b50570

“TERÖRE KİM DESTEK OLDUYSA, ALLAH BELASINI VERSİN”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan son grup toplantısındaki ifadelerine değinen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Grup toplantısında Genel Başkanımıza 10 soru sormuş, PYD diyor, PKK diyor, DEAŞ diyor. Genel Başkanımız da 10 soruyla karşılık verdi. Kim şimdiye kadar teröre destek verdiyse onun Allah belasını versin. Kim PYD'nin başkanını Devlet Konukevi'nde ağırladıysa Allah onun da belasını versin. PYD diyor, Salih Müslim diyor, yahu onu özel uçak gönderip ağırlayan sensin. İstanbul seçimlerini kazanmak için, tacizci, tecavüzcü, elinde Türk askerinin kanı olan Osman Öcalan'a TRT'nin Anadolu Ajansı'nın mikrofonunu muhabirini gönderen sen değil misin? Sen değil misin Öcalan'ın mesajını okutup sonra da TRT'de yorumlayan sen değil misin? Hem sen hem de Devlet Bahçeli o mektubu TRT'de yorumladınız. Onların deyimiyle DEAŞ'ı, İŞİD'i kim bu milletin başına bela ettiyse, Allah onların da belasını versin. Bugün bir yandan Finladiya, İsveç diyor, bir yandan da ABD ile barışmaya çalışıyor. Yarın seçimi kazanacağını bilsin, tırnak içinde 'Fethullah Gülen Hocaefendi' derse şaşırmayın. Bu kadar ilkesiz, bu kadar faydacı, pragmatik bir anlayışla karşı karşıyayız."

"BİZİM ADAYIMIZ KEMAL KILIÇDAROĞLU'DUR"

Osmangazi İlçe Seçim Kurulu'ndan CHP'ye LED Ekran Yasağı! Osmangazi İlçe Seçim Kurulu'ndan CHP'ye LED Ekran Yasağı!

Veli Ağbaba şunları söyledi:

"Diyor ki bize, Millet İttifakının adayı kim? Öncelikle adaylığını açıkla bakalım, Devlet Bahçeli aday gösterdi ama Erdoğan halâ ben adayım diyemedi. Bursa'dan söyleyelim, bizim adayımız 6'lı masayı kuran, senin kimyanı bozan, Türkiye'de 16 Nisan'daki Adalet Yürüyüşünden itibaren toplumun tüm kesimlerini gündeme getiren, onlarla kol kola giren Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'dur."

BESOB BAŞKANI FAHRETTİN BİLGİT'E ZİYARET

CHP Esnaf ve Sanatkarlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Bursa'da ilk olarak geçtiğimiz hafta Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (BESOB) Başkanlığına seçilen Fahrettin Bilgit'i ziyaret ederek çalışmalarında başarılar diledi. Bilgit ve yönetimine CHP'nin esnaf politikalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Ağbaba, CHP iktidarında esnafın bugün yaşadığı tüm sorunların çözüleceğini söyledi. BESOB ziyaretinde gündemin ilk sırasını zincir marketlerin esnafın rekabetine imkân tanımayan saldırgan pazarlama politikalarından şikayetler aldı. Ağbaba, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP iktidarında Esnaf Bakanlığı kurulacağı yolundaki sözlerini de hatırlatarak, bu bakanlığın çok önemli bir işlev üstleneceğinin altını çizdi.