Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İzmir İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuştu.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin önümüzdeki yıl Haziran ayında yapılacağını söyleyen Erdoğan, “Cumhur İttifakı’nın adayı benim” dedi.

Naci Görür’den Gemlik için dikkat çeken paylaşım! Naci Görür’den Gemlik için dikkat çeken paylaşım!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na çağrıda bulunan Erdoğan, “Kılıçdaroğlu, şimdi de cumhurbaşkanlığı peşinde koşuyor. Bunu delikanlıca yapmak yerine, dolambaçlı yollarla gerçekleştirmeye çalışıyor. Ha bire ‘Seçim tarihi belli olsun’ diyorsun. İşte söylüyorum, seçim önümüzdeki yıl haziran ayının ortasında yapılacak. Adaylığını ya da adayını açıkla” diye konuştu.

MEZHEB VURGUSU

Erdoğan şunları söyledi:

“Sayın Bahçeli defalarca ismimi açıkladı. Daha ne arıyorsun? 2023 seçimlerinde aday olmak için de can atıyorsun. Gel kendine ve partine daha fazla eziyet etme Bay Kemal.

Cesaretin varsa, yüreğin yetiyorsa bugünden tezi yok ya adaylığını açıkla, ya da adayını açıkla. Siyaset yürek ve samimiyet işidir. Bu soruma cevap vermezsen hem yüreksiz, hem samimiyetsiz demektir.

Ürktüğün, korktuğun bir durum varsa onu da çık açıkça söyle. Diyet borcundan dolayı birileri seni tehdit ediyorsa bu ülkenin polisi, hakimi gereğini yapacaktır.

Mezbehinden ötürü dolayı birileri sana aba altından sopa gösteriyorsa onun da çaresi var. Her mağdurun yanında olduğumuz gibi senin de yanında oluruz.

Kimsenin ötekileştirilmesine izin vermeyiz. Senin de yanında dimdik dururuz Bay Kemal.”

Ayrıntılar geliyor…