Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Rusya lideri Vladimir Putin ile görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Zelenskiy olumlu bakıyor, Putin'e de lider görüşmesine ev sahipliği yapabileceğimizi ileteceğim" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Rusya lideri Putin ile görüşecek. Erdoğan "İnşallah bu olumsuz gidişi olumlu bir hale dönüştürmenin kararını iki liderle gerçekleştirebilirsek büyük mutluluk duyacağız. Zelenskiy olumlu bakıyor, Putin'e de lider görüşmesine ev sahipliği yapabileceğimizi ileteceğim" dedi.

Milli Savunma Bakanı, "Öldürülen terörist sayısı 100'ü geçti!" Milli Savunma Bakanı, "Öldürülen terörist sayısı 100'ü geçti!"

Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

MAYIN AÇIKLAMASI

Erdoğan, Karadeniz'de sürüklenen mayınlar hakkında ise, "Deniz Kuvvetlerimiz çalışma içinde. Şu anda sıkıntı söz konusu değil. Süreç devam ettiriliyor, şu an için sıkıntı yok ama tedbiri elden bırakmayacağız" dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu "Cumhurbaşkanı Erdoğan Zelenskiy'den sonra Putin ile de telefonda görüşecek, ateşkes ve liderler görüşmesi için çabamız sürecek" dedi. Kremlin de görüşmeyi resmi açıklama ile doğrulayarak "Devlet Başkanı Putin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün ilerleyen saatlerde telefonla görüşecek" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Rusya ve Ukrayna müzakere heyetlerinin salı günü İstanbul’da yaptıkları toplantı ele alındı.

"BARIŞA DAİR ÜMİTLERİ YEŞERTTİ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Rusya-Ukrayna heyetlerinin İstanbul’daki toplantısının olumlu ve yapıcı geçmesinin barışa dair ümitleri yeşerttiğini ifade etti.

Tarafların sağduyulu hareket etmesinin ve diyaloğu sürdürmesinin önemli olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski’yi bir araya getirerek barış gayretlerini taçlandırmak istediklerini dile getirdi.