Erdoğan'ın açıklamaları: 

Akşener'in danışmanı İbrahim Alagöz CHP'ye geçti! Akşener'in danışmanı İbrahim Alagöz CHP'ye geçti!

Aşı sonrası yan etki var mı sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda herhangi bir yan etki söz konusu değil. Evelallah sapasağlamım" yanıtını verdi. 

Yunanistan'la görüşmeler ve AB ilişkileri ilgili de bilgi aktarımında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan: "1963'ten beri biz AB ile olan ilişkilerimizi hep olumlu götürmenin gayreti içindeyiz. Bugüne kadar AB bizlere verdiği sözleri hiç tutumadı. Şimdi yeni bir sürecin içindeyiz. Gerek Doğu Akdeniz'deki gelişmeler, gerek AB ülkeleri ile olan ilişkiler. İkili görüşmelerimiz yoğun bir şekilde devam ediyor. Gerek özel temsilciler, ardından sayın Başbakan ile benim yapabileceğim görüşme. Bunların adımlarını atabiliriz dedik. 

Bizim savunma sanayiine yönelik atacağımız adımları hiçbir ülke belirleyemez. Bu tamamıyla bizim alacağımız karara bağlıdır. Şu anda biz malum, Rusya ile S-400'lerle birinci paketi halletmiştik, şimdi de ikinci paket devam ediyor. Bu konuyla ilgili ay sonu zaten Rusya ile görüşmelerimiz olacak. Birçok konuda, sadece savunma sanayii değil. Tekrar görüşeceğiz. Biden yönetiminin ne diyeceğini bilmeyiz. Trump döneminde olduğu gibi biz kendi adımlarımızı bir yerlerden izin alarak yapamayız. Biz bir NATO ülkesiyiz. NATO'da birlikte olduğumuz ülkelerin bize yön vermesini asla kabul edemeyiz. Bizim F-35'ler konusu var, ciddi para ödediğimiz halde F-35'ler hala verilmedi. Bu Amerika'nın müttefik ülke olarak bize yaptığı çok ciddi bir yanlıştır. Temennim odur ki, sayın Biden ile olumlu adımlar atarız" ifadelerinde bulundu.