Şirket yeni dönemde artık haftanın iki günü uzaktan, üç gün ise ofisten çalışacak. Bu kararın çalışanlarının istekleri doğrultusunda alındığını dile getiren Ticket Restaurant Edenred İnsan Kaynakları Direktörü Canan Soybakış, hibrit çalışma sistemine geçmekteki amaçlarının dijitalleşen yeni dünya düzenine ayak uydurmak ve esnek yapılarını daha da artırmak olduğunu belirtti.

İki yıldır devam eden pandemi sürecinde kazandıkları yepyeni iş alışkanlıkları ile pek çok şirket evden çalışma düzenine geçerek yeni normale adapte olmaya çalıştı. Bugün artık çoğu firma uzaktan çalışmaya devam ediyor ya da çalışanlarına haftanın belirli günleri ofisten, belirli günleri uzaktan çalışmayı kapsayan hibrit seçenekler sunuyor. 2020 yılının mart ayında Türkiye’deki ilk Covid-19 vakasının tespit edilmesiyle birlikte çalışanlarının sağlığını gözeterek evden çalışma sistemine geçen ilk şirketlerden biri olan Ticket Restaurant Edenred, aldığı kararla hibrit çalışma sistemine kalıcı olarak geçti.

Edenredliler haftanın iki günü uzaktan, üç günü ofisten çalışacak

Yeni çalışma düzenleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler paylaşan Ticket Restaurant Edenred İnsan Kaynakları Direktörü Canan Soybakış: “Ticket Restaurant Edenred olarak insanı en değerli kaynağımız olarak gördüğümüzden çalışanlarımızın sağlığını, mutluluğunu ve beklentilerini ilk sırada tutuyor; insan kaynakları politikalarımızı ‘iş dünyasını herkes için daha iyi bir yer haline getirmek’ üzerine kuruyoruz. Çalışanlarımızdan aldığımız geri bildirimler doğrultusunda şimdi de hibrit çalışma sistemini kalıcı hale getirdik. Çalışanlarımız artık diledikleri iki gün uzaktan, üç gün ise ofisten çalışma fırsatına sahip olacaklar. Hatta dileyen herkes beş gün de ofise gelebilecek.” dedi.

“Hibrit sistem bizim için en uygun çözüm”

Pandeminin hemen başlangıcında evden çalışma düzenine geçişle birlikte kesintisiz hizmet vermeye ve müşteri memnuniyetini artırmaya devam ettiklerini vurgulayan Canan Soybakış, sözlerine şöyle devam etti: “Geçen süre zarfında bu düzene iyice alıştık ve aslında bizlere esneklik kazandırdığını, hayatlarımıza pratiklik kattığını ve zamandan tasarruf etmemizi sağladığını deneyimledik. Ancak ofiste olmanın, takım arkadaşlarımızla bir arada bulunmanın, paylaşmanın, birlik ve dayanışma içinde, eşitlik ve çeşitliliğin bulunduğu çok sesli bir ortamda çalışmanın verdiği huzuru da özlediğimizi fark ettik. Bu sebeple hibrit sisteme geçmek bizim için en uygun çözüm oldu.”

Pandemi döneminde yaptıkları ofis yatırımına da özellikle dikkat çeken Soybakış, sözlerini şöyle tamamladı: “Artı olarak daha büyük, daha geniş, daha modern, yepyeni bir ofise taşındık. Ticket Restaurant Edenred olarak aldığımız bu hibrit çalışma kararının tasarruftan ziyade ekip arkadaşlarımıza çağdaş bir çalışma ortamı sağlamak üzere alındığının altını çizmek istiyorum. Ofis tasarım sürecinde çalışanlarımızın mevcut ofise dair eleştirilerini ve yeni ofisten beklentilerini öğrendik ve keyifle işe gelmek isteyecekleri, kurum kültürümüzü yansıtan renkli bir ofis hayata geçirdik. Ofis içerisindeki kahve-çay makinelerinden toplantı odası isimlerine ve hatta detoks içeceklerine kadar en küçük detaylarda bile çalışanlarımızın tercihlerini dikkate aldık. Değişen, dijitalleşen bu yeni dünya düzenine uyum sağlayarak teknolojik uzmanlığımız ve çevik organizasyon yapımızla esnekliğimizi daha da artırıyoruz. Ekibimizde yer alan birbirinden yetenekli çalışma arkadaşlarımız için en konforlu çalışma alanlarını yaratarak onlara her anlamda destek olmaya devam edeceğiz.”