Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Ziraat Fakültesi tarafından “Ülkemizde Tarımsal Öğretimin Başlamasının 177. Yıl dönümü” dolayısıyla program düzenlendi.Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Sabancı Kültür Sitesi’nde düzenlenen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Fatih Altun, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Sönmez, Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Ali Koç ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Sönmez, konuşmasında ziraat eğitimi hakkında bilgiler verdi.

(Özel) Okulu 23 Nisan için Birleşmiş Milletler’e çevirdiler (Özel) Okulu 23 Nisan için Birleşmiş Milletler’e çevirdiler

Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Ali Koç ve Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin’in konuşmalarının ardından etkinliğin son açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Fatih Altun da konuşmasından Ziraat eğitiminin önemine vurgu yaparak, ERÜ Ziraat Fakültesi’nin ülkede önemli bir yere sahip önde gelen ziraat fakülteleri arasında yer aldığını söyledi.  

Etkinlik, akademik ünvan değişikliği alan Ziraat Fakültesi Öğretim üyelerine cübbe giydirilmesi ve plaket takdiminin ardından sona erdi.