Onur Akay, geçtiğimiz Mart yayında katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamada, 44 yaşındaki Fehmi Dalsaldı'nın 2016 yılından beri AIDS ile mücadele ettiğini duyurmuştu. Akay’ın açıklamalarına çok kızan Dalsaldı, önce sosyal medya hesabından İncir Reçeli filmine atıf yaparak, "Yoğun bakımda ölüm döşeğinde olduğum için incir reçeli çekti canım. Bulamamışlar vişne reçeli getirmişler, ben de aldım yiyorum." ifadelerini kullanarak Akay’a gönderme yapmıştı. 

Mehmet Çevikle romantizm dorukta Mehmet Çevikle romantizm dorukta

Bununla da yetinmeyen komedyen, Akay’ı savcılığa şikâyet etti. İfadeye çağrılan Onur Akay’ın gazetecilere yaptığı açıklama ise herkesi daha da çok şaşırttı. Akay, “Bu haber, Kıbrıs Manşet Gazetesi’nden Evrim Kamalı’nın özel haberidir. Fehmi Dalsaldı’nın, 2016 yılında Lefkoşa Ercan Havaalanı'nda üzerinde uyuşturucuyla yakalandığını ben duyurmuştum ama AIDS olduğunu ben duyurmadım. O gün narkotik köpeğinin uyarı vermesinin ardından yapılan aramada, Fehmi’nin kot pantolonun cebinde yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri bulundu ve tutuklanan ve mahkemeye çıkarılan Fehmi, o gün hastaneye götürüldüğünde bu rahatsızlığı ortaya çıktı ve sınır dışı edildi… Bana, onu merak edenler sadece sağlık durumunu sordu, bende anlattım…” ifadelerini kullandı…

44 yaşındaki televizyon ve radyo programcısı, komedyen Deniz Fehmi Dalsaldı, 17 Şubat 1978 yılında Siirt'te dünyaya gelmiştir. Türk sanat müziğinin Diva'sı Bülent Ersoy'un sesini taklit ederek dikkatleri üzerine çekmişyi. Dalsaldı, Şahika Koçarslanlı, Gönül Yazar, Sezen Aksu, Huysuz Virjin, Yıldız Tilbe, Seda Sayan, Nur Yerlitaş, Zerrin Özer, Oya Aydoğan, Banu Alkan, Nazlı Ilıcak, Saba Tümer, Melek Baykal, Zeki Müren gibi pek çok ünlü ismin sesini de taklit ederek kariyerinde büyük bir çıkış yakalamıştır.