Tıp teknolojisindeki gelişmeler eski ve zorlu yöntemlerin bir çoğunu artık hayatımızdan çıkarmaya başladı. Bu gelişmelerin en hızlı yaşandığı alanlardan biri de son dönemde insanların daha çok ilgi göstermeye başladığı estetik ve güzellik konuları oldu. Yakın geçmişe kadar daha genç görünüp yıllara meydan okumak isteyenler; yüz gerdirme ve benzeri yöntemler için bıçak altına yatarken, yeni uygulanmaya başlanan 4 boyutlu cilt gençleştirme tedavisi ağrısız uygulamasıyla insanları ameliyat olmaktan kurtarıyor.

thumbnail_1-15

2-3 SEANSTA ETKİ GÖSTERİYOR

Yıldırım’da ağız-diş taraması ile sağlıklı nesiller yetişiyor Yıldırım’da ağız-diş taraması ile sağlıklı nesiller yetişiyor

Fotona 4 boyutlu cilt gençleştirme tedavisini Bursa’da uygulayan hekimlerden biri olan Dermatoloji Uzmanı Uz. Dr. Aycan Özden Sezgin, merak edilen yöntem hakkında bilgi verdi. Sezgin, "Bu teknoloji kendine özel, tek platformda Erbium-yag ve Nd-yag lazer dalga boylarını kullanarak, 4 boyutlu yeni bir cilt gençleştirme tedavisidir. En önemli özelliği, tedavide herhangi bir iğneli girişimsel işlem yapılmaması, işlem sonrası hastanın yüzünde sadece hafif bir pembelik olması ve bu sayede hastaların günlük işlerine hemen dönebilmesidir" ifadelerini kullandı.

YÜZ VE BOYUNDA BÜTÜN YENİLENME

Özellikle yaklaşan yaz mevsiminde de yapılabilmesi nedeniyle yenilenmek isteyen hem kadın hem de erkeklere müjde niteliğinde bilgiler veren Dr. Aycan Özden Sezgin, 4 boyutlu uygulamayla yüz ve boyunun bir bütün olarak yenilendiğini dile getirdi. Sezgin, "Göz çevresi, göz kapakları, yanaklar, ağız çevresi, ağız içinden yanak içlerine kadar, dudaklar, gıdı, boyun ve dekolte bölgesine uygulama yapılır. Ağız içinden yapılan uygulama özellikle dudak çevresi kırışıklıklarını azaltmakta ve nazolabial bölge çöküklüklerini hafifletebilmektedir. Lazer ışınlarıyla derinin kendi kollajenini sentezlenmesi sağlanmakta, dışarıdan herhangi bir madde uygulanmamaktadır. Bu nedenle dolgu, botulinum toksin, prp, mezoterapi vb. enjeksiyonlu tedavi tercih etmeyen kişiler için mükemmel bir tercihtir" dedi.