Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi (GUHEM), ayakları yere basmayan festival olan TEKNOFEST’in 2022 Liseler Arası İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışması’na katılmak için başvuran okulların öğretmenlerini ağırladı.

Atölyede Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) Makine Teknolojisi Alanı öğretmeni Murat Bozdemir, öğretmenlere başvuru sürecinin detaylarını paylaştı.

Türkyılmaz'dan deprem bölgesine ziyaret! Türkyılmaz'dan deprem bölgesine ziyaret!

Öğretmen Murat Bozdemir, GUHEM’e ev sahipliğinden dolayı teşekkür ederek, “Bursa’da yer alan ortaokullarımızdan, fen liselerimizden, imam hatip liselerimizden 50 öğretmenimiz atölyeye katılım sağladı. TEKNOFEST 2022’de yarışma hakkını elde etmek için son başvuru tarihi 28 Şubat. Burada hazırlıklarını yapan takımlar raporlama ve kayıt başvuru anlamında ihtiyaç duydukları bilgileri öğrendiler. Bu sürecin okullarımız için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

GUHEM’in havacılık ve uzay tutkunlarının rüyalarını süsleyen bir yer olduğunu ifade eden Murat Bozdemir, “GUHEM sadece Bursa için değil ülkemiz için büyük bir kazanç. Her yaştan insanın uzay ve havacılık tutkusunu bulabileceği paylaşabileceği ve yaşayabileceği bir ortam. Özellikle öğrencilerimizin fen bilgisi, fizik, matematik, kimya derslerine katkı sağlayabilecek bir merkez. GUHEM’de bilginin anlamı, önemi ve etkisi daha değerli oluyor. Çünkü uygulama ve görme şansları da var burada. Bu tür bir atmosferin içerisinde bilgilerimizi meslektaşlarımızla paylaşmak bizim için büyük bir mutluluk” diye konuştu.