Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Türk pop müziğinin duayen ismi İlhan İrem, son yolculuğuna uğurlanıyor.

"Anlasana", "Sürgün Gibi Masallarda" ve "Olanlar Olmuş" gibi unutulmaz eserlerin de aralarında olduğu çok sayıda şarkıya imza atan müzisyen ve şarkı sözü yazarı İlhan İrem, 67 yaşında hayatını kaybetti.

Bir süredir böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi gören sanatçı, perşembe günü akşam saatlerinde yaşamını yitirdi.

Usta müzisyen İlhan İrem'e veda! İlhan İrem'in vasiyeti yerine getirildi - Magazin Haberleri

AKM'DE TÖREN

İlhan İrem'in naaşı bugün saat 09:00'da hastaneden alınarak, şarkıları eşliğinde 12:00'de Atatürk Kültür Merkezi'ne düzenlenecek olan törene getirildi.

Dostları ve sevenleri, sanatçıyı dakikalarca ayakta alkışladı.

‘Macera Bursa’ adrenalin tutkunlarını bekliyor ‘Macera Bursa’ adrenalin tutkunlarını bekliyor

"GÜLE GÜLE ARKADAŞIM"

Besteci Ali Kocatepe, AKM'deki törende duygularını şöyle dile getirdi: İlk plajı yayınladığında daha 18 yaşındaydı. 'Boşver Boşver Arkadaş' dedi yer yerinden oynadı. Onu tanıdıkça sevdik, insan olarak, Türkiye'nin genç bir aydını olarak, çok güzel şarkıların bestecisi, söz yazarı ve yorumcusu olarak. Şarkıların ve kitapların için sana sonsüz teşekkürler İlhan. Dualarımız seninle yolunu ışıklar aydınlatsın, güle güle arkadaşım.

 • Usta müzisyen İlhan İrem'e veda! İlhan İrem'in vasiyeti yerine getirildi - Magazin Haberleri

  "KARDEŞİM GİBİYDİ"

  Müzisyen Coşkun Demir ise, "1980 yılında tanıştım. 40 yıllık dostumdu. Bana müzik sektörünün tüm inceliklerini anlatırdı. Çok güzel anılarımız oldu. Şarkılarını kimseyle paylaşmak istemezdi, evlatları gibiydi ama bana 4 şarkısını verdi. Beni ne kadar sevdiğini anladım. Kardeşim gibiydi." ifadelerini kullandı.

 • Usta müzisyen İlhan İrem'e veda! İlhan İrem'in vasiyeti yerine getirildi - Magazin Haberleri

  GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

  Gitarist ve İlhan İrem'in çalışma arkadaşı olan Onur Ataman, "2015 yılından itibaren İlhan abi ile çalışma şerefine nail oldum. Biz büyümeği öğrendik onunla aslında." dedi.

  İlhan İrem'in kendisine yolladığı bir e-maili okuyan Ataman şunları aktardı:

  Bize bir e-mail atmıştı ilk konserden sonra, onu okumak istiyorum size; Kainat bazı zamanlarda, bazı insanlara büyülü bir dokunuş yapar. İlhan İrem konserlerinde hissedilen yükleliş budur. Bu ışığın içine girdiniz, bu noktada size söylemem gereken bazı şeyler var. Muhteşem bir konser verdik. Konserin geri dönüşleri çok güzel olacak. Hepiniz harika performans sergilediniz. Hepinizi tek tek kutluyorum. Hayat, her anı kristal değerinde tecrübelerle tekabüle erdiğimiz bir okul. Işıklı ve umutlu bir yolda giderken sizi yolunuzdan döndürenler ne yazık ki olacaktır. Başarınızı kıskananlar olacaktır. Ruhunda müzik aşkı olmayan, evrensel sanat ve gerçek rock felsefesini özümseyememiş tatlı su rockçılarına dikkat edin. Sağ duyunuza güvenin, kalbinizin sesini dinleyin, masumiyet ve ruh safiyeti bu alemde en büyük hazinedir. 42 yıllık müzik yolculuğumdaki tecrübeme dayanarak başarıya giden yolda, önünüze çıkacak yollarda hatırlamanız için sizinle bu mesajı paylaşıyorum; Işık ve sevgiyle...