A W225775 06

Bursa’da ormanlara girişler yasaklandı Bursa’da ormanlara girişler yasaklandı

Kocasinan Belediyesi'nin oluşturduğu kurban ekibi, kaçan kurbanlık hayvanları hızlıca yakalamak için hava basıncıyla çalışan ve üflemeli atıcılarla antrenmanlarını sürdürüyor.

A W225775 01

Kocasinan Belediyesi'nin her yıl kurduğu kurban ekibi, Kurban Bayramı'na sayılı günler kala antrenmanlarını hızlandırdı. Erkilet Bülbül Pınar mevkisindeki kurban pazarında antrenman yapan ekipler, koşuyor, ısınma hareketleri yapıyor ve hedef tutma becerilerini artırmak için tüfeklerle çalışıyor.

Kocasinan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Ekip Şefi Mehmet Doğan, “Kocasinan Kurban Timi, geleneksel olarak olduğu gibi bu yıl da hazırlıklarını tamamladı. Bayram sürecinde vatandaşlarımızın ibadetlerini sorunsuzca yerine getirebilmeleri için kaçan kurbanlık hayvanları yakalayarak sahiplerine teslim edeceğiz.

A W225775 07

"Kaçan kurbanlıklarını sopa, ip veya zincirle kovalamak yerine ekiplerimize bildirmelerini bekliyoruz, böylece hayvanları daha da stresli hale getirmemeye özen gösteriyoruz. Ayrıca, diğer vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit etmemeleri için uyarılarda bulunuyoruz. Ekiplerimiz, hava basıncıyla çalışan ve üfleyen enjektör atıcılar kullanarak hayvanları etkisiz hale getiriyorlar" ifadelerini kullandı.

Editör: Mustafa Yılmaz