Etkinliğe katılan binlerce vatandaş bir yandan çocuklarıyla uçurtma uçururken,bir yandan da ailece piknik yapıp çocuklar için özel eğlencelere katıldılar. Rekor sayıda katılımın olduğu etkinlik, saatlerce havada kalan uçurtmalarla renkli görüntülere sahne oldu.

AW626645_02

Etkinliğe katılan binlerce vatandaş bir yandan çocuklarıyla uçurtma uçururken, bir yandan da ailece piknik yapıp çocuklar için özel eğlencelere katıldılar. Rekor sayıda katılımın olduğu etkinlik, saatlerce havada kalan uçurtmalarla renkli görüntülere sahne oldu.

AW626645_01

Eğlence hiç durmadı

Haftasonu düzenlenen ve binlerce kişinin katıldığı etkinlik, Atatürk Kültür Parkında gerçekleşti. Yoğun bir katılımın olduğu etkinlikte, DJ Ali Toprak birbirinden hareketli şarkılarıyla şenliğe renk katarken, ücretsiz kurulan şişme oyun parkları, canlı langırt alanları ve küçük çocuklar için şişme oyuncaklar da yoğun ilgi gördü.

AW626645_05

Sihirbaz gösterileri ile sürpriz yarışmalarında yer aldığı etkinlikte, animatörler de çizgi film kostümleriyle küçük çocukları eğlendirdi.

Uludağ’daki orman yangını kontrol altına alındı! Uludağ’daki orman yangını kontrol altına alındı!

Unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunları renk kattı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Müzeler Müdürlüğünce düzenlenen Sokak Oyunları standı da Uçurtma Şenliği ile birlikte aynı alanda gerçekleşti. Unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunları ve masal dinletilerinin yer aldığı etkinlikte, Belediye Başkanı Ali Özkanda çocuk oyunlarına katıldı.

AW626645_04

Etkinlik alanına gelerek oyun alanlarını ziyaret edip çocuklar ve velileri ile bol bol sohbet eden Başkan Özkan, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenleri de geri çevirmedi.

AW626645_07

Gün boyu süren şenlikte, en gösterişli el yapımı uçurtmalar ile en yükseğe çıkan uçurtma sahipleri ödüllendirildi.

AW626645_06

Etkinlikte yaptığı konuşmada ise Başkan Özkan, 2 yıllık pandeminin ardından sosyal ve kültürel faaliyetlerin hız kesmeden sürdüğünü belirterek,Karacabey’de 7’den 70’e herkesi kucaklayacak şekilde bu faaliyetlerin devam edeceğini söyledi.