Kripto para piyasalarında bu hafta gözler ABD'de olacak. ABD Başkanı Biden'ın bu hafta hükümet genelindeki kurumları, kripto para birimleri ve bir Merkez Bankası dijital para birimini (CBDC) incelemeye ve dijital varlıkları düzenlemek için hükümet çapında bir strateji geliştirmeye yönlendiren bir kararname çıkarması bekleniyor.

Yeni haftada kripto para piyasaları ABD'den gelecek olan haberlere odaklandı. ABD Başkanı Joe Biden'ın yeni haftada kripto para birimleri ve merkez bankası dijital para birimi ile ilgili kararname imzalaması bekleniyor. Rusya- Ukrayna cephesinde yaşanan gelişmeler de yakında takip ediliyor.

62131b434e3fe0076c6309de
Konuya yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre gelecek direktif ile bir CBDC çalışması yapılacak ve Hazine, Adalet ve İç Güvenlik Bakanlıkları da dahil olmak üzere bir dizi kurumdan paranın geleceği hakkında bir rapor hazırlanması istenecek. Öte yandan, Bilim ve Teknoloji Ofisi Politikası Direktörü, bir CBDC sistemini desteklemek için nelerin gerekli olabileceğine dair teknik bir değerlendirme yapacak.

Desteklere rağmen piyasa yükselemedi Desteklere rağmen piyasa yükselemedi