Denizli Valiliği, Acıpayam ilçesi Karaismailler Mahallesi’nde bulunan krom madeninin bugün 21.00 sularında göçtüğünü, bir çalışanın göçük altında kaldığını açıkladı.

Denizli Valiliğinden yapılan açıklamada, “İlimiz Acıpayam ilçesi Karaismailler Mahallesi’nde bulunan krom madeninde bugün 21.20 sularında meydana gelen göçük sebebiyle 1 çalışanın göçük altında kaldığı bilgisine ulaşılmıştır. Devletimiz tüm imkanları ile arama ve kurtarma çalışmalarına başlamıştır. Gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir” denildi. 16 işçinin ölümden kıl payı kurtulduğu göçük altında kalarak hayatını kaybeden operatörden geriye 1’isi yeni doğmuş 6 erkek çocuk kaldı.

AW627948_03

MÜDAHALE EDİLİRKEN YAŞAMINI YİTİRDİ

İrem Derici'den Akustik Albüm: Her Hafta Bir Şarkı Bir Klip! İrem Derici'den Akustik Albüm: Her Hafta Bir Şarkı Bir Klip!

Meydana gelen göçük ardından arama ve kurtarma ekipleri bölgeye sevk edildi. Yapılan çalışmalar neticesinde Ali Rıza Kut (40) isimli çalışana ulaşıldı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen Ali Rıza Kut  kurtarılamayarak vefat etti. 

Meydana gelen olayda başkaca yaralanan veya vefat eden vatandaşın bulunmadığı, olay ile ilgili geniş çaplı araştırma ve soruşturmaya başlandığı belirtildi.

AW627948_05