Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, bugün ve yarın Doğu Karadeniz dışında kalan kesimlerde yağış beklenmiyor.

Batı kesimlerden başlayarak artacak hava sıcaklıkları önce mevsim normallerine, hafta sonundan itibaren de özellikle doğu kesimlerde mevsim normallerinin üzerine çıkacak.

İstanbul'da pazar gününe kadar parçalı bulutlu hava hakim olacak. Güneşin yüzünü göstereceği kentte sıcaklık değerleri 18 dereceye kadar yükselecek.

Ankara'da sıcaklıkların 25 dereceye kadar yükselmesi bekleniyor. Parçalı ve çok bulutlu havanın hakim olacağı kentte pazar gününden itibaren bahar yağmurları görülecek, fakat sıcaklık değerlerinde düşüş beklenmiyor.

İzmir'de de pazar gününe kadar yağış beklenmiyor. Kentte en yüksek sıcaklık değerleri 21-27 derece civarı seyredecek.

Bursa’da şimşekler geceyi gündüze çevirdi Bursa’da şimşekler geceyi gündüze çevirdi

Bursa'da pazar gününe kadar parçalı bulutlu hava hakim olacak. Güneşli havalar hafta sonu kendini yağışlı havalara bırakacak. Sıcaklıklar pazar gününe kadar yüksek gözükürken, yağışla beraber 18 dereceye kadar düşmesi bekleniyor.

Pazar gününden itibaren yağış almayan iç ve doğu kesimlerde sıcaklık değerleri bazı kentlerde yükselmeye devam ederek 30-31 derecelere kadar çıkacak.