Meteoroloji’nin Bursa için hazırladığı hafta sonu hava tahmin raporunda soğuk havayla birlikte karla karışık yağış için saat verilerek uyarı geldi. İşte detaylar…

Hafta sonunun ilk gününe 2 derecelik soğuk bir havayla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde çok bulutlu gökyüzüyle birlikte gün doğumu yaşandı.

Öğle saatlerine doğru çok bulutlu gökyüzü ile birlikte soğuk hava sürerken termometreler 1 derece seviyelerinde seyrediyor.

Öğle saatlerinde şehir genelinde çok bulutlu gökyüzüyle birlikte hava sıcaklığı 6 derece seviyelerinde seyrini sürdürüyor.

Öğle saatleri sonrası 8 derece seviyelerinde ölçülen termometrelerle birlikte çok bulutlu gökyüzü yüzünü gösteriyor.

Akşam saatlerine doğru termometreler 8 derece olarak ölçülürken çok bulutlu gökyüzüyle birlikte gün batımı yaşanıyor. Akşam saatlerinde yer yer karla karışık yağış ve çok bulutlu gökyüzüyle birlikte termometreler 6 derece seviyelerinde ölçülüyor. Gece saatlerinde de yağış yer yer sürerken karla karışık yağış ve çok bulutlu gökyüzüyle birlikte termometreler 5 derece seviyelerinde ölçülecek.

SOĞUK HAVA, KARLA KARIŞIK YAĞIŞ VE YENİ HAFTA...

Meteoroloji’nin 5 günlük hava tahmin raporuna göre hafta sonu dondurucu soğuk etkili olurken, karla karışık yağış geçişleri yüzünü gösterecek. Öte yandan yeni haftanın ilk gününde ise kar yağışının Bursa'da yer yer yüzünü göstermesi bekleniyor.

Hafta sonunun son  gününde (YARIN) sabah saatlerinde termometreler 3 derece olarak ölçülürken gün içerisinde karla karışık yağış geçişleri ve çok bulutlu gökyüzüyle birlikte en yüksek sıcaklık 5 derece seviyelerinde ölçülecek.

Yeni haftanın ilk iş gününde (PAZARTESİ) sıcaklıklarda sabah saatlerinde eksi 2 derece seviyelerinde ölçülüyor. Gün içerisinde bölgesel olarak kar yağışı geçişleriyle birlikte en yüksek sıcaklık 5 derece seviyelerinde seyrediyor.

Yeni haftanın ikinci iş gününde (SALI) termometreler sabah saatlerinde sıcaklık 0 derece seviyelerinde ölçülüyor. Gün içerisinde çok bulutlu gökyüzüyle birlikte termometreler 8 derece seviyelerinde ölçülüyor.

Haftanın üçüncü iş gününde ise (ÇARŞAMBA) sıcaklık sabah saatlerinde buz kesen havayla birlikte 3 derece olarak ölçülüyor. Gün içerisinde bölgesel olarak yağış geçişleri ve çok bulutlu gökyüzüyle beraber termometreler 8 derece seviyelerinde ölçülecek.

5-gunluk-hava-tahmini-met-mgm-gov-tr