Uludağ eteklerinde yangın: Alevlere müdahale ediliyor Uludağ eteklerinde yangın: Alevlere müdahale ediliyor

Yıllardır bu ülkeye emek vermiş, alın teriyle katkıda bulunmuş emekliler olarak, yaşam standartlarımızın her geçen gün düşmesine ve yoksulluğa mahkûm edilmemize karşı sesimizi yükseltmek istiyoruz.

Ülkemiz, son yıllarda görülmemiş bir enflasyon sarmalıyla boğuşuyor. Yüzde 60'ı aşan enflasyon karşısında yapılan zamlar, alım gücümüzü her geçen gün daha da düşürüyor. Dünya genelinde emeklilerin gelir düzeyi ve yaşam kalitesini inceleyen araştırmalarda Türkiye son sıralarda yer alıyor. Emekli maaşlarına yapılan zamlar, asgari ücret ve artan fiyatların yanında oldukça yetersiz kalıyor. Fatura, gıda, kira gibi temel ihtiyaçlara yapılan zamlar karşısında, yaşam standartlarımız gittikçe düşüyor. Birçok emekli temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanırken, yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Maalesef yıllardır oturdukları evleri, mahalleleri terk etmek zorunda kalan emeklilerimizle karşılaşıyoruz.

Whatsapp Image 2024 03 07 At 09.49.12 (3)

Ülkemize değer katmış, yıllarca emek vermiş bizler karşılığında bunu mu hak ediyoruz? Emekli insanların yaşam standartları o ülkenin refah seviyesini gösterir. Onların refahı ve huzuru hepimizin sorumluluğudur. Sesimizi yükselterek ve gerekli adımları atarak, emeklilerimizin insan onuruna yakışır bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmelerini sağlamalıyız. Tekrar ediyoruz, sesimizi duymanızı istiyoruz! Hükümeti ve ilgili kurumları, emeklilerimizin ve yaşlı vatandaşlarımızın yaşam kalitelerini yükseltmek, maaşlarını enflasyona uygun bir şekilde güncellemek ve onlara daha iyi bir yaşam sunmak için acil önlemler almaya davet ediyoruz.

Whatsapp Image 2024 03 07 At 09.49.12

Emeklilerimizin hakkettiği değeri görmesi, onların geçmişteki emeklerinin bir karşılığı olarak adil bir maaş alması, toplumsal dayanışma ve adalet anlayışımızın bir gereğidir. İnsanca yaşamak istiyoruz! Emeğimizin karşılığını istiyoruz!