Kaliteli eğitimle, öğrencilerini iş dünyasına donanımlı elemanlar olarak kazandırmak ve bir üst öğretim kurumuna hazırlamak misyonuna sahip Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Lisesi, gelişen ve değişen dünyada öğrencilerini sektörel beklentilere cevap verecek bireyler olmaları için akademisyenler ile buluşturuyor.

Bu kapsamda' Eğitimde Oyunlaştırma, Oyun Temelli Öğrenme' konulu seminer, Tayyare Kültür Merkezi'nde Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanı öğrencileri için gerçekleştirildi.

Son dakika: Bursa'da deprem! Son dakika: Bursa'da deprem!

Seminere Zübeyde Hanım Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Necatibey Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Keles Çok Programlı Lisesi'nin Çocuk Gelişimi Eğitimi Alan öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.

 30 öğretmen ve 450 öğrencinin katıldığı seminerde Doç.Dr.Yavuz Samur, oyunun öğrenci başarısı ve öğrencilerin 21.YY yeterliliklerinin kazanımına olan etkisi uygulamalı olarak anlattı.

Oyun dostu okul olma yolunda kırılması gereken önyargıları örneklerle açıklayan Samur, oyun içerikli öğrenme etkinliği hazırlanırken dikkat edilmesi gereken detayları, öğretmen ve öğreniclere not aldırarak aktardı. 

İlk defa bir üniversite akademisyeninden eğitim alan öğrencilerin heyecanları gözlerinden okunurken lise öğretimleri için eşsiz bir deneyim elde ettiler.