Bu yıl çevrim içi olarak düzenlenen Dünya Sağlık Örgütü’nün yıllık iş toplantısında 2021 yılı faaliyetleri ve 2022 yılı öncelikleri ele alındı.

Dünya Sağlık Örgütü Sağlıklı Şehirler Ağı’nın çevrimiçi olarak gerçekleştiği 2021 Yıllık İş Toplantısı’na katılan Nilüfer Belediyesi Sağlıklı Kentler Proje Koordinatörü Mehmet Can Yılmaz,salgın dönemi faaliyetleri hakkında sunum yaptı.

İnegöl Belediyesi Kurban Bayramı'na hazır İnegöl Belediyesi Kurban Bayramı'na hazır

Toplantının Sağlıklı Şehir Koordinatörleri için ayrılmış olan bölümünün ikinci oturumunda, Nilüfer Belediyesi Sağlıklı Kentler Proje Koordinatörü Mehmet Can Yılmaz, Nilüfer Belediyesi’nin salgın dönemi faaliyetleri hakkında sunum gerçekleştirdi.

Nilüfer Belediyesi’nin enerji ve iklim değişikliği politikaları ile atık yönetimi hakkında sunum yapan Mehmet Can Yılmaz, Dünya Sağlık Örgütü’nün salgın ilanı sonrası gerçekleştirilen hizmetler hakkında bilgi verdi.

Nilüfer’de salgın ile nasıl mücadele edildiği, faaliyetlerin hangi önlemler altında gerçekleştirildiği, maske satışının yasaklandığı dönemde Nilüfer Belediyesi bünyesinde kurulan üretim atölyesi projelerini paylaşan Mehmet Can Yılmaz, salgının insan yaşamına getirdiği yenilikleri dile getirdi.

Toplantıda Avrupa Çalışma Programı’na şehirlerin adaptasyonu, vatandaşlara ruhsal ve fiziksel iyilik halini sağlayacak hizmetlerin nasıl sunulacağı, dijital sağlık, bağışıklama gündemi, davranışsal ve kültürel öngörüleri yükseltmek gibi konular ele alındı.