Sacha Boey'in 30+5 milyon euro bonservis bedeliyle Bayern Münih'e transfer olduğunu resmen açıkladı.

TÜRK FUTBOL TARİHİNE GEÇTİ

Boey, bu transferle birlikte Türk futbol tarihinin en pahalı oyuncu satışında yer alan isim oldu.

İşte sarı - kırmızılılardan yapılan bildiri;

Profesyonel futbolcumuz Sacha Boey’nin kesin transferi konusunda FC Bayern München AG ile anlaşmaya varılmıştır.

Yapılan anlaşmaya göre transfer gelirimiz net 30.000.000 euro olup FC Bayern München AG, şirketimize net 5.000.000 euro tutarında şarta bağlı bonus ödeyecektir.

Ayrıca futbolcunun başka bir kulübe transfer olması durumunda FC Bayern München AG gerçekleşmeyen şarta bağlı bonusların tamamını şirketimize ödeyecektir.

Buna ek olarak iki tane hazırlık müsabakası düzenlenmesi konusunda anlaşılmış olup FC Bayern München AG, müsabakalar kapsamında gerçekleşecek kârın %50’sini şirketimize ödeyecektir.

2028 YILINA KADAR SÖZLEŞME

PFDK verdiği cezaları açıkladı! PFDK verdiği cezaları açıkladı!

Bayern Münih, 23 yaşındaki Sacha Boey ile 2028 yılına kadar sözleşme imzalandığını duyurdu.

DREESEN: "KALİTEYİ ARTIRDIK"

Alman devinin CEO'su Jan-Christian Dreesen imza sonrası yaptığı açıklamada, "Sacha Boey gibi büyük potansiyele sahip olan genç bir futbolcuyla uzun vadeli sözleşme imzaladığımız için mutluyuz. Bize karşı iki maçta da çok iyi perofrmans sergiledi. Bu, yalnızca kadro derinliğimizi geliştirmekle kalmayıp aynı zamanda kaliteyi de artırdığımız anlamına geliyor." dedi.

65b616a949226adac76dd455

BOEY: "HAYALİM GERÇEKLEŞTİ"

Çok mutlu olduğunu söyleyen Boey, "Bu benim için bir hayalin gerçekleşmesi. Bayern gibi büyük bir kulüpte oynayacak olmak benim için bir onur. Yeni takımımı ve bu oyuncularla oynamayı gerçekten sabırsızlıkla bekliyorum. Hücuma çıkmayı seven bir savunma oyuncusuyum. Savunmada olduğu kadar ön alanda da yer almayı seviyorum." şeklinde konuştu.