Mudanya Belediyesi, cumhuriyetin ön sözü mütareke’nin 100. yılına hazırlanıyor Mudanya Belediyesi, cumhuriyetin ön sözü mütareke’nin 100. yılına hazırlanıyor

Yeni nesil sanayi sitesinde zemin yükseltme dolgu çalışmaları havadan görüntülendi. Tokat-Turhal karayolu üzerindeki 540 bin metrekare arazide yapılacak olan sanayi sitesinin 4-5 yılda tamamlanması hedefleniyor. Tokat başta olmak üzere 11 ilde (Isparta, Kastamonu, Düzce, Malatya, Elazığ, Rize, Sivas, Bursa, Afyonkarahisar ve Kırıkkale) sanayi sitelerini şehir dışına taşıyarak modern altyapıya kavuşturulması planlıyor.

Yeni nesil sanayi sitesi yeşil bir sanayi sitesi olacak
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, alt ve üst yapı çalışmaları ile yaklaşık olarak 1,5 milyar liraya mal olması beklenen projenin kentin gelişmesi açısından önemli bir rol oynayacağını söyledi. Tokat sanayi sitesinin 290 bin metrekare alanda kurulu olduğunu ve bin 100 dükkan bulunduğuna dikkat çeken Başkan Eroğlu, yeni sanayi sitesinin 540 bin metrekare alana inşa edileceğini kaydetti. Yeni Nesil Sanayi sitesinin yeşil bir sanayi sitesi olacağını vurgulayan Başkan Eroğlu, "Her türlü altyapısıyla, üst yapısıyla, doğa dostluğuyla güzel bir sanayi sitesi haline gelecek. Bu proje iki kısımdan oluşuyor. Birinci kısım altyapı dediğimiz zemin iyileştirme ve dolgu ihalesi ki bu ihalemiz geçtiğimiz yılın Aralık ayında yapıldı. İhaleyi alan firma tarafından çalışmalar başladı. Toplamda iki milyon metreküplük bir dolgu ve bütün bu dolguların zeminde iyileştirilmesi yapılacak. Altyapı çalışmasıyla beraber arazi üst yapıya hazır hale getirilmiş olacak. Zemin iyileştirmenin bitimiyle beraber yaklaşık 4-5 yıl gibi bir sürede yeni sanayimize Tokat'ta kavuşmuş oluruz kanaatindeyim. Derdimiz bu süreyi daha aza çekmek” dedi.