Bursaspor Teknik Direktörü Tahsin Tam, "Takımı play-off yarışı içinde tutmak istiyoruz. Transfer tahtamız kapalı. Mevkisel olarak bazı sıkıntılar yaşayacağımızı görsek de çalışacağız. Dezavantajları elbette göreceğiz. Ama o yarışta takımı tutmak istiyoruz. Takımımızı o yarışta tutarsak devre arasında her şey olabilir. Bursaspor büyük bir camia. Bir aksiyon ortaya çıkarsa bizi yukarıya taşımak için gerekli hamleler de yapılabilir" dedi.

Bursaspor Teknik Direktörü Tahsin Tam, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yeni sezonu bugün yapılan antrenmanla birlikte açan yeşil-beyazlı takımla ilgili son gelişmeleri aktaran 53 yaşındaki teknik adam, “En zengin kadroya yine biz sahibiz. Yetenekli bir gençliğe sahibiz. Dokunulmayı bekleyen çocuklar var. Ekstra çalışacağız. Onları her konuda geliştirmemiz lazım. Bursaspor’un hedefini lig başlayınca göreceğiz. Takımı play-off yarışı içinde tutmak istiyoruz. Transfer tahtamız kapalı. Mevkisel olarak bazı sıkıntılar yaşayacağımızı görsek de çalışacağız. Dezavantajları elbette göreceğiz. Ama o yarışta takımı tutmak istiyoruz. Takımımızı o yarışta tutarsak devre arasında her şey olabilir. Bursaspor büyük bir camia. Bir aksiyon ortaya çıkarsa bizi yukarıya taşımak için gerekli hamleler de yapılabilir" ifadelerini kullandı.

"Özer Hurmacı defteri kapandı"

Bursaspor Teknik Direktörü Tahsin Tam, Özer Hurmacı ve Onur Atasayar ile ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. Tecrübeli çalıştırıcı, "Özer Hurmacı konusu bizde kapandı. Herhangi bir gelişme yok. Ama Onur Atasayar’ı istiyoruz. Yüzde 50-50 diyebiliriz” dedi. Tahsin Tam, ayrıca takım kaptanının Enver Cenk Şahin yardımcısının ise Furkan Emre Ünver olacağını söyledi. “Afyon kampına kadar kalabalık çalışacağız” diyen Tam, "Değerli bir altyapıya sahibiz. Bu yarışın içinde sürekli altyapı ile iletişimde olacağız. Burada kadroyu geniş tutmamızdaki amaç her futbolcu yakından gözlemlemek için yapıyoruz. Genç oyuncular çok heyecanlı. Çok değişik bir fırsat da çıktı onlara. Emirhan Aydoğan mesala Daha önce 2. Lig’lerde oynuyordu ama o eşeği geçti. Transfer yasağı onlar için avantaj oldu. Bursaspor markası onlara değer kattı. Onlar da çok çalıştı. Taraftarımız da arkalarında durdu. Taraftarımız sabretmesi lazım. İnşallah onlara güzel günler yaşatacağız" ifadelerini kullandı. Tahsin Tam ayrıca Afyon kampında 5 hazırlık maçı yapacaklarını belirtti.

Bursaspor’da Ankaraspor maçı hazırlıkları başladı! Bursaspor’da Ankaraspor maçı hazırlıkları başladı!

İsmail Ertkein sitem etti

Bursaspor Sportif Direktörü İsmail Ertekin, giden oyunculardan yakındı. Bazıları ile ilgili dava sürecinin devam ettiğini belirten Ertekin, "Avukatlarımız dava süreçleri ile ilgileniyor. Yapılan anlaşmaların da önemi var. Geçmişi hep suçluyoruz ama ben iki genç futbolcumuzdaki maddeleri görünce hayret ettim. Öyle garip maddeler var ki inanamıyorum. ‘İki maç üst üste oynayamazsa mukavele feshedilir’ maddeleri var. Bu anlaşmaları kim yaptıysa kulübü dinamitlemişler. Bursaspor’un en az 10 milyon TL’nin üzerinde kaybı var. Hem maddi hem manevi kayıplarımız var. 10 yıl emek verilen çocuklar 1 TL vermeden gidiyorlar. Bizim için üzücü bir durum. Bizler burada olduğumuz sürece bunları başımıza gelmemesi için çaba sarf edeceğiz” şeklinde konuştu.

"O dönem yetişen futbolcular 23 milyon Euro’ya satılmış"
Bursaspor Sportif Direktörü İsmail Ertekin, Hakan Cenkçiler’in yerine Faruk Korkmaz’ı altyapıya getirilmesi ile alakalı olarak dikkat çeken açıklamalar yaptı. Ertekin, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:
"Herkesin bir devri var Faruk Korkmaz 2007-2013’te çalışmıştı. O dönemde yetişen oyuncuları daha sonra sattığımızda 23 milyon Euro’ya satılmış. Demek ki geçmişte başarılı bir altyapımız varmış. Sonrasında da baktığımızda Euro ile sattığımız oyuncu yok. Hele ki son 2-3 yılda Sonrasında yukarıda da aşağıda da başarısızlık var. Altyapıda görev yapan herkese teşekkür ediyorum ama bazen başarılı olunur, bazen olunmaz. Şu anda taksit ettiğimiz durum bu. Bu proje benim projem ve arkasında duruyorum."

İsmail Ertekin: